Актуальні новини

Понад два роки проводився капітальний ремонт комплексу спортивного залу нашого Ліцею
Вчителі, учні, батьки з нетерпінням чекали завершення всіх необхідних робіт!!! 

Ми щиро дякуємо тим дорослим, які здійснювали і контролювали хід робіт: п. Сенргієві Лєсному, п. Валерію Циганку, п. Ярославові Березці, п. Володимиру Свінчуку, п. Ірині Луньовій! 

Ми дуже старанно готувалися до офіційного відкриття нашого неперенвенршеного спортивного залу!

Ліцей № 17 Львівської міської ради 
з початковою школою і гімназією 

вітає всіх з Новим 2022-м роком і Різдвом Хрвстовим! 

Здоров’я! Особистісного розвитку! Реалізації планів! Успіхів! Досягнень!

Веселих Свят! Безпечних канікул! Гарного відпочинку! 
Успішного ІІ семестру!

3-А вітає вас з Різдвом Христовим! 

1-А  віттає вас з Різдвом Христовим!
 та складає вам і всім вашим родинам найкращі побажання!

3-А вітає вас! 

Веселих Свят і Щасливого Нового Року! 

Завершується 2021-й рік

Цей тиждень напередодні зимових свят насичений не лише навчанням
Учні 4-А, 6-А і 6-Б класів, разом з класними керівниками Кулявець О.М., Шиманською Ю.В., Шумейко В.В., завітали до «Майстерні Санта Клауса» у селі Деревач. І це було цікаво та пізнавально! Діти власноруч розмалювали новорічні ялиночки, поласували какао та смачненькими пряниками, розважалися з веселими гномами та зустрілися з самим Сантою, котрий поспілкувався з кожним з них!
Закінчилась ця чудова екскурсія веселими забавами на свіжому повітрі.
Свято наближається!

Напередодні Різдвяних Свят і Новорічних канікул

нагадуємо учасникам освітнього процесу в нашому Ліцеї про безпеку життєдіяльності, основи розумної поведінки та збереження життя і здоров’я задля успіхів у нашій спільній освітній діяльрості 

Здоров’я і Успіхів! Будьмо безпечні!

20-24.12.2020 

Завершується перший семестр навчального року: 
Ліцей працює, підводить підсумки, готується до Свят

Було дуже цікаво, пізнавально, креативно та святково!

Це був ще один цікавий, нестандартний урок:
Напередодні свят учні 4 – А класу з разом з класним керівником Кулявець О. М. завітали до Львівської дитячої бібліотеки № 10. Працівники закладу радо зустріли гостей, підготувавши низку цікавих заходів.
Пізнавальною та розвиваючою була гра” Твістер”, під час якої учні активно знаходили на картинках пам’ятки архітектури. Потім діти віртуально мандрували вуличками нашого району.
На завершення учні висловлювали побажання щодо прийдешніх свят, тішилися солодкими призами. А Тимур Хамідов порадував всіх прекрасною грою на піаніно!
Дякуємо Кулявець О. М. за чудову мандрівку до Країни Знань!

Дуже цікаво і весело було “поспілкуватися” з розумною технікою!

Учні 8-11 класів нашого Ліцею познайомилися з особливостями програмного забезпечення, роботи та практичного використання деяких моделей коптерів і роботів.
Сподіваємося, що скоро зможемо впровадити робототехніку в освітній процес нашоого Ліцею

Дзвоники Дзвенять! 

Новий Рік наближається 
А наші учні пропонують: 
ЗБЕРЕЖЕМО ЖИТТЯ ЯЛИНЦІ! 

Приєднуйтесь! 

Завершується перший семестр навчального року

Учні нашого Ліцею взяли участь у Всеукраїнських, міських, ліцейських олімпіадах, конкурсах, позашкільних проєктах та ініціативах. Очікувано найуспішніші отримали заслужені нагороди!

Підводяться підсумки, отримуються нагороди та створюються нові плани!
Вітаємо всіх переможців і педагогів! Бажаємо подальших перемог!

“Сонети Шекспіра – це сповнені любові пісні його серця”

Це – тема інтегрованого уроку зарубіжної літератури та англійської мови у 8-Б класі, проведеного вчителями Земцовою С.Р. та Чернецькою О.В. Учні складали біографію поета, використовуючи матеріали відеоролика англійською мовою, знаходили англійські відповідники крилатим висловам Шекспіра, підготували цікаві факти з життя драматурга, розповідали про історію театру “Глобус”, намагалися розкрити загадки Шекспірівських сонетів! Учні мали можливість порівняти дослівний переклад із оригіналом, перекладами Д.Паламарчука, С.Маршака. Завершився урок відеороликом “Поради від В.Шекспіра”

Змінюються часи, століття, але сонети Шекспіра живуть і сьогодні!

Серед численних заходів, які відбуваються в Ліцеї – музичні лекторії для учнів 9-11 класів.

Ця чудова традиція започаткована Успенською О.Л. Тема лекторію цього року – “Перлини світової музики”. Окрім цікавої інформації про композиторів, напрями і стилі в музиці, наші ліцеїсти також мали можливість наживо прослухати видатні музичні твори композиторів різних епох у виконанні учнів 11-А класу Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької Зубенко Є., Петрівської В., Ралик С., Шутко Н., Бервецького Т.

Дякуємо Успенській О. Л. за створену надзвичайну атмосферу свята!

Початкова школа Ліцею № 17 Львівської міської ради оголошує набір дошкільнят
в групу експрес-підготовки до 1 класу навчання 
у 2022-2023 навчальному році

13-17.12.2021

“Львів і львів’яни”
Насичений творчістю, знаннями і співпрацею тиждень нашого Ліцею

Навчальний тиждень в Ліцеї №17 розпочався виконанням Гімну України і відкриттям Фестивалю предметів природничо-математичного циклу “Львів і львів’яни”.
Учні мали можливість переглянути малюнки і плакати на екологічну тематику, фотовиставку “В об’єктиві наших ліцеїстів рідна природа Львівщини”, виставку творчих робіт – виробів з природного матеріалу учасників екологічного гуртка 6-7 класів.
Учні 8-А класу були учасниками інтегрованого уроку-квесту з географії, історії, художньої культури, який провели вчителі Михайловська В.П., Евсєєва О.С., Успенська О. Л.
Учні 1-10 класів взяли участь в черговому етапі Міжнародного природничого конкурсу “Колосок”, координатор Бєлікова Л.Ф.
Далі наших учнів чекають наступні цікаві події!

Народні традиції, народні свята живуть століттями!

Нардні традиції – код нації
Тож учні 9-11 класів нашого Ліцею презентували інсценізацію Андріївських вечорниць. Лунав дотепний народний гумор, звучали народні пісні. Дівчата провели обряди андріївського ворожіння, хлопці взяли участь в андріївських забавах!
Завершилися вечорниці частуванням усіх гостей варениками, калитою, узваром.
Щиро дякуємо вчителям Терлецький О. М., Дем’яновій Е.В. за ідею свята і яскраву постановку!
Дякуємо учням 9-11 класів за творчість, креативність, артистизм!
Дякуємо батькам учнів за смаколики! Свято вдалося!

На високому рівні продовжується методичний тиждень предметів природничого циклу “Львів і львів’яни”.

Дуже цікаві уроки були проведені нашими вчителями! У 6-А, 6- Б кл. вчитель Хлопась Л.Й. провела урок-квест з біології “Природа рідного краю. Рослини-символи України”. Учні, розв’язували тематичні загадки, виконували творчі завдання, показували інсценізації.
На уроці-досліді з фізики у 8-Бкл. “Екологічні проблеми Львівщини”, який провела Гужва А.Ю., учні на конкретних прикладах шукали можливі шляхи вирішення важливих для всіх нас питань.
На уроці – круглому столі в 11 кл. “Видатні хіміки Львівщини”, вчитель Сняданко Т.М. організувала обговорення результатів екскурсії учнів на кафедру хімії Львівської Політехніки, а ще учні дізналися про внесок львівських вчених у розвиток хімії в Україні.
Дякуємо вчителям за такі креативні, творчі, важливі уроки!

Методичний тиждень предметів природничо-математичного циклу “Львів і львів’яни” триває!

Цікавим, пізнавальним, мотивуючим був урок-подорож у 11 кл. “Стефан Банах – світило Львівської математичної науки”, який провела Александрова Ю.В. Учні підготували змістовні презентації про життя та наукову діяльність вченого, мандрували видатними місцями Львова, де він жив, працював, відпочивав.
Урок-конференція “Розвиток ІТ-компаній Львова”, який провела Сивицька О. В., познайомив учнів 8-А, 8-Б, 9 кл. з найбільш розвинутими галузями в нашому місті, учні застосовували практичні навички, отримані на уроках інформатики. Дякуємо вчителям за цікаві, сучасні, креативні уроки! 
На уроці “Площі в математиці та площі в житті” учні 5 кл. під керівництвом Швирьової Н. С. знайомилися з історичними пам’ятками Львова, обчислювалися їх площу, дізнавалися цікаві факти про наше місто.
А на уроці-екскурсії з природознавства “З любов’ю до рідного краю”, учні 5кл. разом з вчителями Михайловською В.П., Швирьовою Н.С. відвідали музей видатного українського художника І. Труша. 

А в класах початкової школи нашого Ліцею – тематичний тиждень “Львів і львів’яни”

На уроках – віртуальних подорожах, різноманітних інтегрованих уроках: українського читання, математики, предмету “Я досліджую світ” учні дізнавалися нову, дивовижну інформацію про наше улюблене місто, про видатних львів’ян та їх внесок в загальноукраїнську культурну і духовну спадщину!
Дякуємо вчителям за цікаві, інформативні, насичені творчістю уроки!

Свято наближається!

Святковий настрій створює святково оформлений простір, результат спільної творчості учнів, учителів і батьківської спільноти Ліцею.
В класах, коридорах, рекреаціях запанував дух чемності, старанності у навчанні, очікування подарунків від Святого Миколая і Різдвяних див.

А святковий настрій у переддень свята Св. Миколая створили сьогодні учням 1-4 класів ліцею старшокласники, які показали яскраву, веселу виставу “Миколай йде до нас”!

Учасники учнівського хору заспівали чудові пісні, додаючи дійству ще більше величності і святковості. Наші діти були чемними, а тому отримали і ще отримають подарунки від Святого Миколая!

Дякуємо вчителям Дем’яновій Е.В., Тростинській С.В. за творчість, креативність, фантазію у підготовці яскравого свята!

Свято наближається!

Св. Миколай іде до нас! Зустрічайте!
Веселих Свят!

09.12.2021

09.12.2021 року в Ліцеї 17, з дотриманням карантинних заходів, відбулось розширене засідання педагогічної ради

На розширеному засіданні педагогічної ради Ліцею були присутні представники педагогічного колективу, учнівського самоврядування, батьківської громади.

Директор Ліцею, Луньова І. Я., ознайомила присутніх зі змістом представлених на обговорення та затвердження документів: Меморандум про співпрацю педагогів, здобувачів освіти, батьківської громади ліцею, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про критерії, правила, процедури оцінювання здобувачів освіти. Після обговорення, голосування та затвердженя ці, дуже важливі для подальшого активного розвитку нашого Ліцею документи, підписали: від педагогічного колективу – п. Ірина Луньова, від учнівського самоврядування – Богдана Лебєдєва, від батьківської громади – п. Стефанія Тростинська.

Педагогічна рада затвердила Склад координаційної ради Ліцею.

Педагогічна рада визналала виконаним План курсової підготовки педагоггічних працівників у 2021 році та схвалила План курсової підготовки педагогічних працівників на 2022 рік

Також були затверджені зміни до структури навчального року.

З метою удосконалення освітніх та управлінських процесів у Ліцеї протягом січня – травня 2022 року проводитиметься щорічне самооцінювання якості освіти та освітньої діяльності

08.12.2021

У перший тиждень грудня в нашому Ліцеї – традиційна акція «Десь на Сході»

Протягом першого тижня грудня учні та учениці нашого Ліцею проводять акцію «Десь на Сході». Ця акція волонтерської допомоги стала в Ліцеї доброю традиційєю і цього року проводиться вже втретє. Учнівське самоврядування організувало активну участь учнів Ліцею у цій волонтерській активності: були зібрані продукти, предмети особистої гігієни, ліки, канцелярські товари для наших Воїнів, для дітей та цивільного населення зони ООС.

Завершилась щорічна ініціатива учнівського самоврядування нашого Ліцею «Макулатуринг»

Протягом двох тижнів учні та учениці, педпгоги та адміністрація нашого Ліцею впорядковували попередньо зібрані паперові відходи. Кошти, одержані від здачі макулатури, будуть спрямовані на покращення освітнього середовища Ліцею та забезпечення ініціатив учнівського самоврядування. І першою ініціативою буде нагородження переможців у рейтингу Кращих у «Макулатурингу»

06.12.2021

06 грудня – День Збройних Сил України

Відзначення Дня Збройних Сил України розпочалося в Ліцеї 17 з підняття Державного Прапора та виконання Гімну України 

Також учні 10-11 класів зустрілися з учасником АТО, старшим солдатом- кулеметником Любомиром Пелихом. В даний час пан Любомир Пелих є головою громадської організації “Партнерство миру”. Учні уважно слухали розповідь про військові будні та важкі події на Сході України. Саме такі розповіді дають можливість усвідомити, якою ціною дається наш спокій та мирне життя!!!

Весь учнівський, педагогічний колектив ліцею щиро вітає всіх військовослужбовців, ветеранів з Днем Збройних Сил України!!!

Слава Україні! Героям Слава!

Опитування учасників освітнього процесу

З метою діагностування якості організації освітнього процесу, рівня безпеки освітнього середовища, системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, в Ліцеї проводилось опитування учнів / учениць, їхніх батьків / осіб, що їх замінюють. Одержані результати засвідчили достовірну кореляцію відповідей учнів та їх батьків щодо аналогічних запитань.

В анкетуванні здобувачів освіти у Ліцеї взяли участь 65 респондентів, переважно – учнів гімназії; у анкетуванні батьків здобувачів освіти – 144 респонденти, батьків учнів 2-11-х класів, з них найбільше – батьків учнів 7-9-х класів.

За підсумками опитування уянів / учениць Ліцею достовірно можна стверджувати наступне:

Організація роботи Ліцею:

70% респондентів подобається перебування у шкільному середовищі. Не подобається – 9% опитаних учнів. Понад 80% відчувають себе у шкільному середовищі комфортно.

Понад 90% задовольняє укладений розклад навчальних занять. Серед аспектів, які є невідповідними у розкладі занять, вказаувались “зарано починаються заняття, далеко живу і не встигаю до 1-го уроку”, “забагато важких уроків”, “мало фізкультури”, “забагато фізкультури”.

Респонденти як відмінними і добрими оцінюють облаштування та утримання шкільної території, чистоту у навчальних кабінетах, чистоту та утримання їдальні та спортивного залу. Засторогу викликає чистота туалетних кімнат: 20% респондентів вважають її недостатньою.

Близько 70% респондентів харчуються у шкільній їдальні. Зауваження до харчування, яке пропонує шкільна їдальня, має 12% респондентів. Серед зауважень – малий асортимент буфетної продукції та строгий графік харчування для різних класів.

Безпека освітнього середовища

80% респондентів стверджують, що вчителі та керівництво школи регулярно інформують їх щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.

Респонденти стверджують, що під час практичних занять та уроків, на їхню думку, недостатньо часто використовується лабораторне обладнання та можливості інтернету. Набагато частіше вони констатують використання мультимедійного обладнання, комп’ютерної техніки, і вважають достатньою візуалізацію корисної навчальної інформації під час заняття.

Понад 62% респондентів почуваються у безпеці, перебуваючи в освітньому середовищі. Респонденти достатньо проінформовані про булінг та інші форми насильства, джерелом такої інформації вказують класних керівників, вчителів, психолого-педагогічний супровід, рекомендовані джерела інтернету.

Близько 60% не відчували на собі проявів булінгу чи інших форм насильства. Близько 30% зазначили, що по відношенню до них були поодинокі прояви агресії або кепкування. 6% стверджують, що часто відчували таку агресію та кепкування щодо себе.

Серед джерел негативного психологічного впливу респонденти вказали однокласників та інших учнів (50%), учителів (25%), інших працівників (близько 8%), керівництво закладу (близько 6%).

Учні, які вважали себе постраждалими від психічного насильства, звертались за допомогою у першу чергу до класних керівників, працівників закладу (близько 40%) та інших осіб. Проте 20% ні до кого не звертались.

Респонденти відзначили, що у 75% випадків звернення допомогло вирішити проблему.

Респонденти у понад 90% випадків відзначили, що керівництво закладу доступне та відкрите до спілкування, а 70% зазначили, що їхні звернення були розглянуті. Близько 80% зазначили, що у закладі розроблені і оприлюднені правила поведінки, і що вони намагаються їх дотримуватись.

Понад 86% респондентів стверджують, що їхні права у закладі дотримуються, Як окремі випадки були наведені зневажливе ставлення через зміну у зовнішності з боку окремих працівників, заборону користуватись мобільним телефоном. Були висловлені персоналізовані зауваження до окремого вчителя, що буде предметом додаткового розгляду.

Понад 80% респондентів одержують інформацію щодо того, як безпечно користуватися інтернетом.

Переважна більшість респондентів стверджують, що вчителі їх підтримують, вірять у їх успіхи, поважають та допомагають, якщо виникає така потреба.

Система оцінювання навчальних досягнень та Академічна доброчесність

85% респондентів стверджують, що отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень. Ще 9% додатково стверджують, що отримують таку інформацію при зверненні до вчителя.

Близько 90% респондентів ствердили, що вчителі справедливо оцінюють їхні навчальні досягнення. При цьому 9% стверджують, що їхні навчальні досягнення оцінюють несправедливо у більшості випадків.

Близько 50% респондентів стверджують, що вчителі ще до початку оцінювання пояснюють та аргументують сам порядок оцінювання. Ще 40% стверджують, що вчителі це роблять у переважній більшості випадків. 

Одночасно постійно здійснюють самооцінювання своєї  роботи під час занять лише 17% респондентів, 45% роблять це часто, іще 37% – зрідка. Це засвідчує потребу вдосконалення та послідовного запровадження системи самооцінювання учнів під час урочної діяльності вчителя.

Респонденти засвідчують, що у переважній більшості випадків вчителі достатньо аргументують виставлені оцінки, здійснюють аналіз допущених помилок, вказують на шляхи покращення результатів та вдало заохочують до подальшого навчання.

Близько 40% респондентів стверджують, що їхня думка вислуховується, враховується вчителями під час уроків у повній мірі, ще понад 40% – що враховується з окремих предметів. І лише 15% вважають, що вчителі нав’язують свою думку як єдино правильну.

Понад 60% респондентів стверджують, що відповідально ставляться до процесу навчання і усвідомлюють важливість академічної доброчесності. Одночасно 21% вважає, що освітній процес у закладі не сприяє відповідальному ставленню до навчання.

32% респондентів констатують, що бесіди про дотримання академічної доброчесності у закладі проводяться регулярно. Додатково 40% стверджують, що проводяться, але не регулярно.

Позаурочні заходи

Відповідаючи на питання щодо участі у класних, загальношкільних, загальноміських заходах, учні проявляють тенденцію, яка визначає певну активну частину шкільної молоді, яка бере участь у ініціативах  усіх рівнів та засвідчує, що є значна частина учнів, яка є менш активною у цьому відношенні. Найменшу активність учні і учениці закладу проявляють у заходах на рівні громади району, міста, найбільшу – у заходах на рівні класу. Це підтверджує відповідь на наступне запитання, за якою близько 70% респондентів брали участь у подібних заходах за власною ініціативою та ініціативою однокласників, і лише 18% – з ініціативи класного керівника.

Найбільш яскравими і пізнавальними позаурочними заходами учні вважають екскурсії (понад 81%), відвідування театрів, музеїв, виставок (понад 55%), спортивні свята (понад 40%).

Інформацію про діяльність Ліцею та події, які в ьому відбуваються, учні отримують в першу чергу від класних керівників (понад 86%), зі сайту школи та соціальних мереж (сукупно близько 35%), інформаційних стендів (понад 26%).

Бібліотека Переважна більшість респондентів не розглядають шкільну бібліотеку як осередок для самопідготовки, консультацій, проектної роботи тощо, і відвідують її тільки для отримання необхідної літератури та підручників (близько 50%). Біля 32% респондентів констатують, що вони взагалі не користуються шкільною бібліотекою.

На завершення переважна більшість учнів / учениць – респондентів опитування констатувала, що всі найважливіші питання були задані і можливість дати на них відповідь була надана. Кілька додаткових зауважень, які були зазначені в анкеті, можна вважати конструктивними і такими, що можуть дати поштовх до подальшого розвитку Ліцею.

Результати, одержані при опитуванні батьків учнів, засвідчили достовірну кореляцію відповідей щодо аналогічних запитань

За підсумками опитування батьків / осіб що їх замінюють учнів Ліцею достовірно можна стверджувати наступне:

Організація освітнього процесу та освітнього середовища

Близько 80% респондентів стверджують, що дитина не має жодних проблем з відвідуванням закладу, з них понад 10% стверджують, що дитина іде на навчання із задоволенням та радістю, понад 42% – охоче, понад 26% – без особливих емоцій. Серед респондентів, які стверджують, що дитина не має великого бажання іти до школи, 15% респондентів відносять це до взаємин з однокласниками, але 10% вважають причиною упереджене ставлення з боку вчителів.

Понад 86% респондентів стверджують, що вони спілкуються з керівництвом закладу і досягають взаєморозуміння щодо поставлених питань, і лише 3,5% стверджують, що це їм не вдається зробити.

Респонденти вважають дуже добрим облаштування території закладу, облаштування навчальних кабінетів, менш вдалим – облаштування вестибюлів та рекреації, мають деякі застереження до чистоти та облаштування туалетних кімнат і їдальні.

Переважна більшість респондентів стверджують, що їх діти харчуються в їдальні закладу, з них понад 55% харчуються регулярно. Близько 15% не харчуються у їдальні закладу.

З респондентів, діти яких харчуються в їдальні закладу, понад 63% повністю або переважно задоволені якістю харчування, не задоволені – 9%. Респонденти, які стверджують про незадовільне харчування у їдальні, переважно не задоволені асортиментом буфету (понад 47%), режимом харчування (розкладом харчування різних класів) – понад 27%.

Оцінювання навчальних досягнень

Понад 93% респондентів стверджують, що вчителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їх дітей, і лише менше ніж 7% стверджують, що справедливо навчальні досягнення дітей оцінюють іноді.

Близько 78% респондентів вважають, що вони отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів у достатньому об’ємі.

Близько 90% респондентів мають зворотній зв’язок з педагогами щодо навчання їхніх дітей. У загальному задоволені організацією освітнього процесу близько 83% респондентів.

У розв’язанні проблемних ситуацій з їхніми дітьми респонденти найчастіше розраховують на допомогу класного керівника (понад 94%), адміністрації (близько 20%), психолого-педагогічного супроводу (близько 34 %), інших батьків (19%), органів управління освітою (менше 3%).

Безпечне освітнє середовище

Респонденти у більшості своїй вважають, що робота, направлена на зниження рівня дискримінації, попередження та зниження рівня насилля , щодо безпеки в інтернеті, попередження кібербулінгу в закладі проводиться (20%). Разом з тим, близько 20% респондентів не мали інформації, що така робота проводиться.

Близько 63% респондентів не мали приводів звертатись до закладу щодо випадків булінгу, близько 22% вважали вирішення своїх звернень конструктивними, близько 7% вважали це вирішення формальним.

Близько 86% респондентів ознайомлені і приймають правила поведінки у закладі, і лише 11% стверджують, що нічого не знають про правила поведінки у закладі.

Інформацію про діяльність закладу батьки одержують від класного керівника (понад 86%), під час батьківських зборів (близько 67%), із сайту та соціальних мереж (понад 43%).

Близько 83% респондентів вважають, що їхні права, як учасників освітнього процесу, не порушуються і усі питання вирішуються конструктивно, і лише 4 % вважають, що не можуть знайти конструктивного вирішення поставлених питань.

При прийнятті управлінських рішень, на думку респондентів, заклад враховує думку батьків у понад 83% випадків, 30% респондентів вважають, що їх думка враховується завжди.

Близько 60% респондентів стверджують, що їхні звернення до керівництва розглядались вчасно та вживались відповідні заходи реагування, близько 40% ніколи не звертались до керівництва закладу.

Із висловлених побажань батьками учнів закладу найбільш істотними можна вважати побажання розвитку внутрішньої інфраструктури у напрямку її осучаснення, інформатизації та вдосконалення спортивно-оздоровчої бази.

01.12.2021

01 грудня у Ліцеї № 17 була проведена акція “Попереджений. Захищений!” з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІД’ом

Наші Ліцеїсти ознайомились з тематичними плакатами, створеними учнями класів гімназії, які окреслили важливість профілактики ВІЛ-інфекції та толерантного відношення до хворих на СНІД

Учні старших класів Ліцею – члени учнівського самоврядування, виступили перед учнями початкових класів та класів гімназії з інформаційними повідомленнями про небезпеку захворювання на СНІД, про заходи профілактики цього захворювання, про справедливе і толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих  Старшокласники отримали тематичні буклети Центру здоров’я

24.11.2021

22 листопада 2021 року в Ліцеї № 17, у форматі Zoom-конференції, відбулось підсумкове засідання педагогічної ради “Внутрішня система якості освіти: академічна доброчесність, система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти”  

На засіданні були затверджені Положення про академічну доброчесність Ліцею № 17 Львівської міської ради, склад комісії з академічної доброчесності, рішеня про розробку системи оцінювання в Ліцеї № 17 

Педагогічна рада проводилась у два етапи: 17-18.11.2021р. в Ліцеї 17 проводився перший етап педради “Внутрішня система якості освіти: академічна доброчесність, система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти”. Метод “мозкового штурму” дозволив всім учасникам активно обговорити різні аспекти теми та розробити конкретні кроки для подальшої роботи.

22.11.2021р. відбулось підсумкове засіданя, на якому представники освітянських спільнот Ліцею № 17 презентували свої напрацювання і узгодили спільне рішення.

22.11.2021 

Ліцей № 17 Львівської міської ради відновив очне навчання для учнів 5-11-х класів у День Гідності і Свободи

Заходи на відзначення Дня Гідності та Свободи у нашому Ліцеї засвідчили неабиякий патріотизм та  величезне бажання до безпосередньої взаємодії у спільній діяльності наших учнів і вчителів

15.11.2021

З 15 по 19 листопада 2021 року в Ліцеї № 17 Львівської міської ради пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху


Учні нашого Ліцею довели на практиці, що вони – зразок поведінки в умовах дорожнього руху міста!


  • На виконання Заходів тижня безпеки дорожнього руху були проведені уроки в рамках проєкту “Безпечна країна”. Уроки пройшли як в очній формі для 1-4-х класів, так і в онлайн форматі для учнів гімназії та ліцею


З першого дня навчального року учні нашого Ліцею та їх батьки активно долучились до благодійних акцій з порятунку життя 1-річної Вікторії Полюги. У справі порятунку Життя Вікторії є і наш скромний внесок

15.11.2021

З 15 листопада 2021 року у Ліцеї № 17 Львівської міської ради відновлено очне навчання учнів 1-4-х класів

З понеділка, 15 листопада 2021 року, наші початківці, згідно з розкладом уроків, продовжили творче і конструктивне безпосереднє освітнє спілкування!

Понад два роки проводився капітальний ремонт комплексу спортивного залу нашого Ліцею
Вчителі, учні, батьки з нетерпінням чекали завершення всіх необхідних робіт!!! 

Ми щиро дякуємо тим дорослим, які здійснювали і контролювали хід робіт: п. Сенргієві Лєсному, п. Валерію Циганку, п. Ярославові Березці, п. Володимиру Свінчуку, п. Ірині Луньовій! 

Ми дуже старанно готувалися до офіційного відкриття нашого неперенвенршеного спортивного залу!

Ліцей № 17 Львівської міської ради 
з початковою школою і гімназією 

вітає всіх з Новим 2022-м роком і Різдвом Хрвстовим! 

Здоров’я! Особистісного розвитку! Реалізації планів! Успіхів! Досягнень!

Веселих Свят! Безпечних канікул! Гарного відпочинку! 
Успішного ІІ семестру!

3-А вітає вас з Різдвом Христовим! 

1-А  віттає вас з Різдвом Христовим!
 та складає вам і всім вашим родинам найкращі побажання!

3-А вітає вас! 

Веселих Свят і Щасливого Нового Року! 

Завершується 2021-й рік

Цей тиждень напередодні зимових свят насичений не лише навчанням
Учні 4-А, 6-А і 6-Б класів, разом з класними керівниками Кулявець О.М., Шиманською Ю.В., Шумейко В.В., завітали до «Майстерні Санта Клауса» у селі Деревач. І це було цікаво та пізнавально! Діти власноруч розмалювали новорічні ялиночки, поласували какао та смачненькими пряниками, розважалися з веселими гномами та зустрілися з самим Сантою, котрий поспілкувався з кожним з них!
Закінчилась ця чудова екскурсія веселими забавами на свіжому повітрі.
Свято наближається!

Напередодні Різдвяних Свят і Новорічних канікул

нагадуємо учасникам освітнього процесу в нашому Ліцеї про безпеку життєдіяльності, основи розумної поведінки та збереження життя і здоров’я задля успіхів у нашій спільній освітній діяльрості 

Здоров’я і Успіхів! Будьмо безпечні!

20-24.12.2020 

Завершується перший семестр навчального року: 
Ліцей працює, підводить підсумки, готується до Свят

Було дуже цікаво, пізнавально, креативно та святково!

Це був ще один цікавий, нестандартний урок:
Напередодні свят учні 4 – А класу з разом з класним керівником Кулявець О. М. завітали до Львівської дитячої бібліотеки № 10. Працівники закладу радо зустріли гостей, підготувавши низку цікавих заходів.
Пізнавальною та розвиваючою була гра” Твістер”, під час якої учні активно знаходили на картинках пам’ятки архітектури. Потім діти віртуально мандрували вуличками нашого району.
На завершення учні висловлювали побажання щодо прийдешніх свят, тішилися солодкими призами. А Тимур Хамідов порадував всіх прекрасною грою на піаніно!
Дякуємо Кулявець О. М. за чудову мандрівку до Країни Знань!

Дуже цікаво і весело було “поспілкуватися” з розумною технікою!

Учні 8-11 класів нашого Ліцею познайомилися з особливостями програмного забезпечення, роботи та практичного використання деяких моделей коптерів і роботів.
Сподіваємося, що скоро зможемо впровадити робототехніку в освітній процес нашоого Ліцею

Дзвоники Дзвенять! 

Новий Рік наближається 
А наші учні пропонують: 
ЗБЕРЕЖЕМО ЖИТТЯ ЯЛИНЦІ! 

Приєднуйтесь! 

Завершується перший семестр навчального року

Учні нашого Ліцею взяли участь у Всеукраїнських, міських, ліцейських олімпіадах, конкурсах, позашкільних проєктах та ініціативах. Очікувано найуспішніші отримали заслужені нагороди!

Підводяться підсумки, отримуються нагороди та створюються нові плани!
Вітаємо всіх переможців і педагогів! Бажаємо подальших перемог!

“Сонети Шекспіра – це сповнені любові пісні його серця”

Це – тема інтегрованого уроку зарубіжної літератури та англійської мови у 8-Б класі, проведеного вчителями Земцовою С.Р. та Чернецькою О.В. Учні складали біографію поета, використовуючи матеріали відеоролика англійською мовою, знаходили англійські відповідники крилатим висловам Шекспіра, підготували цікаві факти з життя драматурга, розповідали про історію театру “Глобус”, намагалися розкрити загадки Шекспірівських сонетів! Учні мали можливість порівняти дослівний переклад із оригіналом, перекладами Д.Паламарчука, С.Маршака. Завершився урок відеороликом “Поради від В.Шекспіра”

Змінюються часи, століття, але сонети Шекспіра живуть і сьогодні!

Серед численних заходів, які відбуваються в Ліцеї – музичні лекторії для учнів 9-11 класів.

Ця чудова традиція започаткована Успенською О.Л. Тема лекторію цього року – “Перлини світової музики”. Окрім цікавої інформації про композиторів, напрями і стилі в музиці, наші ліцеїсти також мали можливість наживо прослухати видатні музичні твори композиторів різних епох у виконанні учнів 11-А класу Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької Зубенко Є., Петрівської В., Ралик С., Шутко Н., Бервецького Т.

Дякуємо Успенській О. Л. за створену надзвичайну атмосферу свята!

Початкова школа Ліцею № 17 Львівської міської ради оголошує набір дошкільнят
в групу експрес-підготовки до 1 класу навчання 
у 2022-2023 навчальному році

13-17.12.2021

“Львів і львів’яни”
Насичений творчістю, знаннями і співпрацею тиждень нашого Ліцею

Навчальний тиждень в Ліцеї №17 розпочався виконанням Гімну України і відкриттям Фестивалю предметів природничо-математичного циклу “Львів і львів’яни”.
Учні мали можливість переглянути малюнки і плакати на екологічну тематику, фотовиставку “В об’єктиві наших ліцеїстів рідна природа Львівщини”, виставку творчих робіт – виробів з природного матеріалу учасників екологічного гуртка 6-7 класів.
Учні 8-А класу були учасниками інтегрованого уроку-квесту з географії, історії, художньої культури, який провели вчителі Михайловська В.П., Евсєєва О.С., Успенська О. Л.
Учні 1-10 класів взяли участь в черговому етапі Міжнародного природничого конкурсу “Колосок”, координатор Бєлікова Л.Ф.
Далі наших учнів чекають наступні цікаві події!

Народні традиції, народні свята живуть століттями!

Нардні традиції – код нації
Тож учні 9-11 класів нашого Ліцею презентували інсценізацію Андріївських вечорниць. Лунав дотепний народний гумор, звучали народні пісні. Дівчата провели обряди андріївського ворожіння, хлопці взяли участь в андріївських забавах!
Завершилися вечорниці частуванням усіх гостей варениками, калитою, узваром.
Щиро дякуємо вчителям Терлецький О. М., Дем’яновій Е.В. за ідею свята і яскраву постановку!
Дякуємо учням 9-11 класів за творчість, креативність, артистизм!
Дякуємо батькам учнів за смаколики! Свято вдалося!

На високому рівні продовжується методичний тиждень предметів природничого циклу “Львів і львів’яни”.

Дуже цікаві уроки були проведені нашими вчителями! У 6-А, 6- Б кл. вчитель Хлопась Л.Й. провела урок-квест з біології “Природа рідного краю. Рослини-символи України”. Учні, розв’язували тематичні загадки, виконували творчі завдання, показували інсценізації.
На уроці-досліді з фізики у 8-Бкл. “Екологічні проблеми Львівщини”, який провела Гужва А.Ю., учні на конкретних прикладах шукали можливі шляхи вирішення важливих для всіх нас питань.
На уроці – круглому столі в 11 кл. “Видатні хіміки Львівщини”, вчитель Сняданко Т.М. організувала обговорення результатів екскурсії учнів на кафедру хімії Львівської Політехніки, а ще учні дізналися про внесок львівських вчених у розвиток хімії в Україні.
Дякуємо вчителям за такі креативні, творчі, важливі уроки!

Методичний тиждень предметів природничо-математичного циклу “Львів і львів’яни” триває!

Цікавим, пізнавальним, мотивуючим був урок-подорож у 11 кл. “Стефан Банах – світило Львівської математичної науки”, який провела Александрова Ю.В. Учні підготували змістовні презентації про життя та наукову діяльність вченого, мандрували видатними місцями Львова, де він жив, працював, відпочивав.
Урок-конференція “Розвиток ІТ-компаній Львова”, який провела Сивицька О. В., познайомив учнів 8-А, 8-Б, 9 кл. з найбільш розвинутими галузями в нашому місті, учні застосовували практичні навички, отримані на уроках інформатики. Дякуємо вчителям за цікаві, сучасні, креативні уроки! 
На уроці “Площі в математиці та площі в житті” учні 5 кл. під керівництвом Швирьової Н. С. знайомилися з історичними пам’ятками Львова, обчислювалися їх площу, дізнавалися цікаві факти про наше місто.
А на уроці-екскурсії з природознавства “З любов’ю до рідного краю”, учні 5кл. разом з вчителями Михайловською В.П., Швирьовою Н.С. відвідали музей видатного українського художника І. Труша. 

А в класах початкової школи нашого Ліцею – тематичний тиждень “Львів і львів’яни”

На уроках – віртуальних подорожах, різноманітних інтегрованих уроках: українського читання, математики, предмету “Я досліджую світ” учні дізнавалися нову, дивовижну інформацію про наше улюблене місто, про видатних львів’ян та їх внесок в загальноукраїнську культурну і духовну спадщину!
Дякуємо вчителям за цікаві, інформативні, насичені творчістю уроки!

Свято наближається!

Святковий настрій створює святково оформлений простір, результат спільної творчості учнів, учителів і батьківської спільноти Ліцею.
В класах, коридорах, рекреаціях запанував дух чемності, старанності у навчанні, очікування подарунків від Святого Миколая і Різдвяних див.

А святковий настрій у переддень свята Св. Миколая створили сьогодні учням 1-4 класів ліцею старшокласники, які показали яскраву, веселу виставу “Миколай йде до нас”!

Учасники учнівського хору заспівали чудові пісні, додаючи дійству ще більше величності і святковості. Наші діти були чемними, а тому отримали і ще отримають подарунки від Святого Миколая!

Дякуємо вчителям Дем’яновій Е.В., Тростинській С.В. за творчість, креативність, фантазію у підготовці яскравого свята!

Свято наближається!

Св. Миколай іде до нас! Зустрічайте!
Веселих Свят!

09.12.2021

09.12.2021 року в Ліцеї 17, з дотриманням карантинних заходів, відбулось розширене засідання педагогічної ради

На розширеному засіданні педагогічної ради Ліцею були присутні представники педагогічного колективу, учнівського самоврядування, батьківської громади.

Директор Ліцею, Луньова І. Я., ознайомила присутніх зі змістом представлених на обговорення та затвердження документів: Меморандум про співпрацю педагогів, здобувачів освіти, батьківської громади ліцею, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про критерії, правила, процедури оцінювання здобувачів освіти. Після обговорення, голосування та затвердженя ці, дуже важливі для подальшого активного розвитку нашого Ліцею документи, підписали: від педагогічного колективу – п. Ірина Луньова, від учнівського самоврядування – Богдана Лебєдєва, від батьківської громади – п. Стефанія Тростинська.

Педагогічна рада затвердила Склад координаційної ради Ліцею.

Педагогічна рада визналала виконаним План курсової підготовки педагоггічних працівників у 2021 році та схвалила План курсової підготовки педагогічних працівників на 2022 рік

Також були затверджені зміни до структури навчального року.

З метою удосконалення освітніх та управлінських процесів у Ліцеї протягом січня – травня 2022 року проводитиметься щорічне самооцінювання якості освіти та освітньої діяльності

08.12.2021

У перший тиждень грудня в нашому Ліцеї – традиційна акція «Десь на Сході»

Протягом першого тижня грудня учні та учениці нашого Ліцею проводять акцію «Десь на Сході». Ця акція волонтерської допомоги стала в Ліцеї доброю традиційєю і цього року проводиться вже втретє. Учнівське самоврядування організувало активну участь учнів Ліцею у цій волонтерській активності: були зібрані продукти, предмети особистої гігієни, ліки, канцелярські товари для наших Воїнів, для дітей та цивільного населення зони ООС.

Завершилась щорічна ініціатива учнівського самоврядування нашого Ліцею «Макулатуринг»

Протягом двох тижнів учні та учениці, педпгоги та адміністрація нашого Ліцею впорядковували попередньо зібрані паперові відходи. Кошти, одержані від здачі макулатури, будуть спрямовані на покращення освітнього середовища Ліцею та забезпечення ініціатив учнівського самоврядування. І першою ініціативою буде нагородження переможців у рейтингу Кращих у «Макулатурингу»

06.12.2021

06 грудня – День Збройних Сил України

Відзначення Дня Збройних Сил України розпочалося в Ліцеї 17 з підняття Державного Прапора та виконання Гімну України 

Також учні 10-11 класів зустрілися з учасником АТО, старшим солдатом- кулеметником Любомиром Пелихом. В даний час пан Любомир Пелих є головою громадської організації “Партнерство миру”. Учні уважно слухали розповідь про військові будні та важкі події на Сході України. Саме такі розповіді дають можливість усвідомити, якою ціною дається наш спокій та мирне життя!!!

Весь учнівський, педагогічний колектив ліцею щиро вітає всіх військовослужбовців, ветеранів з Днем Збройних Сил України!!!

Слава Україні! Героям Слава!

Опитування учасників освітнього процесу

З метою діагностування якості організації освітнього процесу, рівня безпеки освітнього середовища, системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, в Ліцеї проводилось опитування учнів / учениць, їхніх батьків / осіб, що їх замінюють. Одержані результати засвідчили достовірну кореляцію відповідей учнів та їх батьків щодо аналогічних запитань.

В анкетуванні здобувачів освіти у Ліцеї взяли участь 65 респондентів, переважно – учнів гімназії; у анкетуванні батьків здобувачів освіти – 144 респонденти, батьків учнів 2-11-х класів, з них найбільше – батьків учнів 7-9-х класів.

За підсумками опитування уянів / учениць Ліцею достовірно можна стверджувати наступне:

Організація роботи Ліцею:

70% респондентів подобається перебування у шкільному середовищі. Не подобається – 9% опитаних учнів. Понад 80% відчувають себе у шкільному середовищі комфортно.

Понад 90% задовольняє укладений розклад навчальних занять. Серед аспектів, які є невідповідними у розкладі занять, вказаувались “зарано починаються заняття, далеко живу і не встигаю до 1-го уроку”, “забагато важких уроків”, “мало фізкультури”, “забагато фізкультури”.

Респонденти як відмінними і добрими оцінюють облаштування та утримання шкільної території, чистоту у навчальних кабінетах, чистоту та утримання їдальні та спортивного залу. Засторогу викликає чистота туалетних кімнат: 20% респондентів вважають її недостатньою.

Близько 70% респондентів харчуються у шкільній їдальні. Зауваження до харчування, яке пропонує шкільна їдальня, має 12% респондентів. Серед зауважень – малий асортимент буфетної продукції та строгий графік харчування для різних класів.

Безпека освітнього середовища

80% респондентів стверджують, що вчителі та керівництво школи регулярно інформують їх щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.

Респонденти стверджують, що під час практичних занять та уроків, на їхню думку, недостатньо часто використовується лабораторне обладнання та можливості інтернету. Набагато частіше вони констатують використання мультимедійного обладнання, комп’ютерної техніки, і вважають достатньою візуалізацію корисної навчальної інформації під час заняття.

Понад 62% респондентів почуваються у безпеці, перебуваючи в освітньому середовищі. Респонденти достатньо проінформовані про булінг та інші форми насильства, джерелом такої інформації вказують класних керівників, вчителів, психолого-педагогічний супровід, рекомендовані джерела інтернету.

Близько 60% не відчували на собі проявів булінгу чи інших форм насильства. Близько 30% зазначили, що по відношенню до них були поодинокі прояви агресії або кепкування. 6% стверджують, що часто відчували таку агресію та кепкування щодо себе.

Серед джерел негативного психологічного впливу респонденти вказали однокласників та інших учнів (50%), учителів (25%), інших працівників (близько 8%), керівництво закладу (близько 6%).

Учні, які вважали себе постраждалими від психічного насильства, звертались за допомогою у першу чергу до класних керівників, працівників закладу (близько 40%) та інших осіб. Проте 20% ні до кого не звертались.

Респонденти відзначили, що у 75% випадків звернення допомогло вирішити проблему.

Респонденти у понад 90% випадків відзначили, що керівництво закладу доступне та відкрите до спілкування, а 70% зазначили, що їхні звернення були розглянуті. Близько 80% зазначили, що у закладі розроблені і оприлюднені правила поведінки, і що вони намагаються їх дотримуватись.

Понад 86% респондентів стверджують, що їхні права у закладі дотримуються, Як окремі випадки були наведені зневажливе ставлення через зміну у зовнішності з боку окремих працівників, заборону користуватись мобільним телефоном. Були висловлені персоналізовані зауваження до окремого вчителя, що буде предметом додаткового розгляду.

Понад 80% респондентів одержують інформацію щодо того, як безпечно користуватися інтернетом.

Переважна більшість респондентів стверджують, що вчителі їх підтримують, вірять у їх успіхи, поважають та допомагають, якщо виникає така потреба.

Система оцінювання навчальних досягнень та Академічна доброчесність

85% респондентів стверджують, що отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень. Ще 9% додатково стверджують, що отримують таку інформацію при зверненні до вчителя.

Близько 90% респондентів ствердили, що вчителі справедливо оцінюють їхні навчальні досягнення. При цьому 9% стверджують, що їхні навчальні досягнення оцінюють несправедливо у більшості випадків.

Близько 50% респондентів стверджують, що вчителі ще до початку оцінювання пояснюють та аргументують сам порядок оцінювання. Ще 40% стверджують, що вчителі це роблять у переважній більшості випадків. 

Одночасно постійно здійснюють самооцінювання своєї  роботи під час занять лише 17% респондентів, 45% роблять це часто, іще 37% – зрідка. Це засвідчує потребу вдосконалення та послідовного запровадження системи самооцінювання учнів під час урочної діяльності вчителя.

Респонденти засвідчують, що у переважній більшості випадків вчителі достатньо аргументують виставлені оцінки, здійснюють аналіз допущених помилок, вказують на шляхи покращення результатів та вдало заохочують до подальшого навчання.

Близько 40% респондентів стверджують, що їхня думка вислуховується, враховується вчителями під час уроків у повній мірі, ще понад 40% – що враховується з окремих предметів. І лише 15% вважають, що вчителі нав’язують свою думку як єдино правильну.

Понад 60% респондентів стверджують, що відповідально ставляться до процесу навчання і усвідомлюють важливість академічної доброчесності. Одночасно 21% вважає, що освітній процес у закладі не сприяє відповідальному ставленню до навчання.

32% респондентів констатують, що бесіди про дотримання академічної доброчесності у закладі проводяться регулярно. Додатково 40% стверджують, що проводяться, але не регулярно.

Позаурочні заходи

Відповідаючи на питання щодо участі у класних, загальношкільних, загальноміських заходах, учні проявляють тенденцію, яка визначає певну активну частину шкільної молоді, яка бере участь у ініціативах  усіх рівнів та засвідчує, що є значна частина учнів, яка є менш активною у цьому відношенні. Найменшу активність учні і учениці закладу проявляють у заходах на рівні громади району, міста, найбільшу – у заходах на рівні класу. Це підтверджує відповідь на наступне запитання, за якою близько 70% респондентів брали участь у подібних заходах за власною ініціативою та ініціативою однокласників, і лише 18% – з ініціативи класного керівника.

Найбільш яскравими і пізнавальними позаурочними заходами учні вважають екскурсії (понад 81%), відвідування театрів, музеїв, виставок (понад 55%), спортивні свята (понад 40%).

Інформацію про діяльність Ліцею та події, які в ьому відбуваються, учні отримують в першу чергу від класних керівників (понад 86%), зі сайту школи та соціальних мереж (сукупно близько 35%), інформаційних стендів (понад 26%).

Бібліотека Переважна більшість респондентів не розглядають шкільну бібліотеку як осередок для самопідготовки, консультацій, проектної роботи тощо, і відвідують її тільки для отримання необхідної літератури та підручників (близько 50%). Біля 32% респондентів констатують, що вони взагалі не користуються шкільною бібліотекою.

На завершення переважна більшість учнів / учениць – респондентів опитування констатувала, що всі найважливіші питання були задані і можливість дати на них відповідь була надана. Кілька додаткових зауважень, які були зазначені в анкеті, можна вважати конструктивними і такими, що можуть дати поштовх до подальшого розвитку Ліцею.

Результати, одержані при опитуванні батьків учнів, засвідчили достовірну кореляцію відповідей щодо аналогічних запитань

За підсумками опитування батьків / осіб що їх замінюють учнів Ліцею достовірно можна стверджувати наступне:

Організація освітнього процесу та освітнього середовища

Близько 80% респондентів стверджують, що дитина не має жодних проблем з відвідуванням закладу, з них понад 10% стверджують, що дитина іде на навчання із задоволенням та радістю, понад 42% – охоче, понад 26% – без особливих емоцій. Серед респондентів, які стверджують, що дитина не має великого бажання іти до школи, 15% респондентів відносять це до взаємин з однокласниками, але 10% вважають причиною упереджене ставлення з боку вчителів.

Понад 86% респондентів стверджують, що вони спілкуються з керівництвом закладу і досягають взаєморозуміння щодо поставлених питань, і лише 3,5% стверджують, що це їм не вдається зробити.

Респонденти вважають дуже добрим облаштування території закладу, облаштування навчальних кабінетів, менш вдалим – облаштування вестибюлів та рекреації, мають деякі застереження до чистоти та облаштування туалетних кімнат і їдальні.

Переважна більшість респондентів стверджують, що їх діти харчуються в їдальні закладу, з них понад 55% харчуються регулярно. Близько 15% не харчуються у їдальні закладу.

З респондентів, діти яких харчуються в їдальні закладу, понад 63% повністю або переважно задоволені якістю харчування, не задоволені – 9%. Респонденти, які стверджують про незадовільне харчування у їдальні, переважно не задоволені асортиментом буфету (понад 47%), режимом харчування (розкладом харчування різних класів) – понад 27%.

Оцінювання навчальних досягнень

Понад 93% респондентів стверджують, що вчителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їх дітей, і лише менше ніж 7% стверджують, що справедливо навчальні досягнення дітей оцінюють іноді.

Близько 78% респондентів вважають, що вони отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів у достатньому об’ємі.

Близько 90% респондентів мають зворотній зв’язок з педагогами щодо навчання їхніх дітей. У загальному задоволені організацією освітнього процесу близько 83% респондентів.

У розв’язанні проблемних ситуацій з їхніми дітьми респонденти найчастіше розраховують на допомогу класного керівника (понад 94%), адміністрації (близько 20%), психолого-педагогічного супроводу (близько 34 %), інших батьків (19%), органів управління освітою (менше 3%).

Безпечне освітнє середовище

Респонденти у більшості своїй вважають, що робота, направлена на зниження рівня дискримінації, попередження та зниження рівня насилля , щодо безпеки в інтернеті, попередження кібербулінгу в закладі проводиться (20%). Разом з тим, близько 20% респондентів не мали інформації, що така робота проводиться.

Близько 63% респондентів не мали приводів звертатись до закладу щодо випадків булінгу, близько 22% вважали вирішення своїх звернень конструктивними, близько 7% вважали це вирішення формальним.

Близько 86% респондентів ознайомлені і приймають правила поведінки у закладі, і лише 11% стверджують, що нічого не знають про правила поведінки у закладі.

Інформацію про діяльність закладу батьки одержують від класного керівника (понад 86%), під час батьківських зборів (близько 67%), із сайту та соціальних мереж (понад 43%).

Близько 83% респондентів вважають, що їхні права, як учасників освітнього процесу, не порушуються і усі питання вирішуються конструктивно, і лише 4 % вважають, що не можуть знайти конструктивного вирішення поставлених питань.

При прийнятті управлінських рішень, на думку респондентів, заклад враховує думку батьків у понад 83% випадків, 30% респондентів вважають, що їх думка враховується завжди.

Близько 60% респондентів стверджують, що їхні звернення до керівництва розглядались вчасно та вживались відповідні заходи реагування, близько 40% ніколи не звертались до керівництва закладу.

Із висловлених побажань батьками учнів закладу найбільш істотними можна вважати побажання розвитку внутрішньої інфраструктури у напрямку її осучаснення, інформатизації та вдосконалення спортивно-оздоровчої бази.

01.12.2021

01 грудня у Ліцеї № 17 була проведена акція “Попереджений. Захищений!” з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІД’ом

Наші Ліцеїсти ознайомились з тематичними плакатами, створеними учнями класів гімназії, які окреслили важливість профілактики ВІЛ-інфекції та толерантного відношення до хворих на СНІД

Учні старших класів Ліцею – члени учнівського самоврядування, виступили перед учнями початкових класів та класів гімназії з інформаційними повідомленнями про небезпеку захворювання на СНІД, про заходи профілактики цього захворювання, про справедливе і толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих  Старшокласники отримали тематичні буклети Центру здоров’я

24.11.2021

22 листопада 2021 року в Ліцеї № 17, у форматі Zoom-конференції, відбулось підсумкове засідання педагогічної ради “Внутрішня система якості освіти: академічна доброчесність, система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти”  

На засіданні були затверджені Положення про академічну доброчесність Ліцею № 17 Львівської міської ради, склад комісії з академічної доброчесності, рішеня про розробку системи оцінювання в Ліцеї № 17 

Педагогічна рада проводилась у два етапи: 17-18.11.2021р. в Ліцеї 17 проводився перший етап педради “Внутрішня система якості освіти: академічна доброчесність, система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти”. Метод “мозкового штурму” дозволив всім учасникам активно обговорити різні аспекти теми та розробити конкретні кроки для подальшої роботи.

22.11.2021р. відбулось підсумкове засіданя, на якому представники освітянських спільнот Ліцею № 17 презентували свої напрацювання і узгодили спільне рішення.

22.11.2021 

Ліцей № 17 Львівської міської ради відновив очне навчання для учнів 5-11-х класів у День Гідності і Свободи

Заходи на відзначення Дня Гідності та Свободи у нашому Ліцеї засвідчили неабиякий патріотизм та  величезне бажання до безпосередньої взаємодії у спільній діяльності наших учнів і вчителів

15.11.2021

З 15 по 19 листопада 2021 року в Ліцеї № 17 Львівської міської ради пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху


Учні нашого Ліцею довели на практиці, що вони – зразок поведінки в умовах дорожнього руху міста!


  • На виконання Заходів тижня безпеки дорожнього руху були проведені уроки в рамках проєкту “Безпечна країна”. Уроки пройшли як в очній формі для 1-4-х класів, так і в онлайн форматі для учнів гімназії та ліцею


З першого дня навчального року учні нашого Ліцею та їх батьки активно долучились до благодійних акцій з порятунку життя 1-річної Вікторії Полюги. У справі порятунку Життя Вікторії є і наш скромний внесок

15.11.2021

З 15 листопада 2021 року у Ліцеї № 17 Львівської міської ради відновлено очне навчання учнів 1-4-х класів

З понеділка, 15 листопада 2021 року, наші початківці, згідно з розкладом уроків, продовжили творче і конструктивне безпосереднє освітнє спілкування!

Понад два роки проводився капітальний ремонт комплексу спортивного залу нашого Ліцею
Вчителі, учні, батьки з нетерпінням чекали завершення всіх необхідних робіт!!! 

Ми щиро дякуємо тим дорослим, які здійснювали і контролювали хід робіт: п. Сенргієві Лєсному, п. Валерію Циганку, п. Ярославові Березці, п. Володимиру Свінчуку, п. Ірині Луньовій! 

Ми дуже старанно готувалися до офіційного відкриття нашого неперенвенршеного спортивного залу!

Ліцей № 17 Львівської міської ради 
з початковою школою і гімназією 

вітає всіх з Новим 2022-м роком і Різдвом Хрвстовим! 

Здоров’я! Особистісного розвитку! Реалізації планів! Успіхів! Досягнень!

Веселих Свят! Безпечних канікул! Гарного відпочинку! 
Успішного ІІ семестру!

3-А вітає вас з Різдвом Христовим! 

1-А  віттає вас з Різдвом Христовим!
 та складає вам і всім вашим родинам найкращі побажання!

3-А вітає вас! 

Веселих Свят і Щасливого Нового Року! 

Завершується 2021-й рік

Цей тиждень напередодні зимових свят насичений не лише навчанням
Учні 4-А, 6-А і 6-Б класів, разом з класними керівниками Кулявець О.М., Шиманською Ю.В., Шумейко В.В., завітали до «Майстерні Санта Клауса» у селі Деревач. І це було цікаво та пізнавально! Діти власноруч розмалювали новорічні ялиночки, поласували какао та смачненькими пряниками, розважалися з веселими гномами та зустрілися з самим Сантою, котрий поспілкувався з кожним з них!
Закінчилась ця чудова екскурсія веселими забавами на свіжому повітрі.
Свято наближається!

Напередодні Різдвяних Свят і Новорічних канікул

нагадуємо учасникам освітнього процесу в нашому Ліцеї про безпеку життєдіяльності, основи розумної поведінки та збереження життя і здоров’я задля успіхів у нашій спільній освітній діяльрості 

Здоров’я і Успіхів! Будьмо безпечні!

20-24.12.2020 

Завершується перший семестр навчального року: 
Ліцей працює, підводить підсумки, готується до Свят

Було дуже цікаво, пізнавально, креативно та святково!

Це був ще один цікавий, нестандартний урок:
Напередодні свят учні 4 – А класу з разом з класним керівником Кулявець О. М. завітали до Львівської дитячої бібліотеки № 10. Працівники закладу радо зустріли гостей, підготувавши низку цікавих заходів.
Пізнавальною та розвиваючою була гра” Твістер”, під час якої учні активно знаходили на картинках пам’ятки архітектури. Потім діти віртуально мандрували вуличками нашого району.
На завершення учні висловлювали побажання щодо прийдешніх свят, тішилися солодкими призами. А Тимур Хамідов порадував всіх прекрасною грою на піаніно!
Дякуємо Кулявець О. М. за чудову мандрівку до Країни Знань!

Дуже цікаво і весело було “поспілкуватися” з розумною технікою!

Учні 8-11 класів нашого Ліцею познайомилися з особливостями програмного забезпечення, роботи та практичного використання деяких моделей коптерів і роботів.
Сподіваємося, що скоро зможемо впровадити робототехніку в освітній процес нашоого Ліцею

Дзвоники Дзвенять! 

Новий Рік наближається 
А наші учні пропонують: 
ЗБЕРЕЖЕМО ЖИТТЯ ЯЛИНЦІ! 

Приєднуйтесь! 

Завершується перший семестр навчального року

Учні нашого Ліцею взяли участь у Всеукраїнських, міських, ліцейських олімпіадах, конкурсах, позашкільних проєктах та ініціативах. Очікувано найуспішніші отримали заслужені нагороди!

Підводяться підсумки, отримуються нагороди та створюються нові плани!
Вітаємо всіх переможців і педагогів! Бажаємо подальших перемог!

“Сонети Шекспіра – це сповнені любові пісні його серця”

Це – тема інтегрованого уроку зарубіжної літератури та англійської мови у 8-Б класі, проведеного вчителями Земцовою С.Р. та Чернецькою О.В. Учні складали біографію поета, використовуючи матеріали відеоролика англійською мовою, знаходили англійські відповідники крилатим висловам Шекспіра, підготували цікаві факти з життя драматурга, розповідали про історію театру “Глобус”, намагалися розкрити загадки Шекспірівських сонетів! Учні мали можливість порівняти дослівний переклад із оригіналом, перекладами Д.Паламарчука, С.Маршака. Завершився урок відеороликом “Поради від В.Шекспіра”

Змінюються часи, століття, але сонети Шекспіра живуть і сьогодні!

Серед численних заходів, які відбуваються в Ліцеї – музичні лекторії для учнів 9-11 класів.

Ця чудова традиція започаткована Успенською О.Л. Тема лекторію цього року – “Перлини світової музики”. Окрім цікавої інформації про композиторів, напрями і стилі в музиці, наші ліцеїсти також мали можливість наживо прослухати видатні музичні твори композиторів різних епох у виконанні учнів 11-А класу Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької Зубенко Є., Петрівської В., Ралик С., Шутко Н., Бервецького Т.

Дякуємо Успенській О. Л. за створену надзвичайну атмосферу свята!

Початкова школа Ліцею № 17 Львівської міської ради оголошує набір дошкільнят
в групу експрес-підготовки до 1 класу навчання 
у 2022-2023 навчальному році

13-17.12.2021

“Львів і львів’яни”
Насичений творчістю, знаннями і співпрацею тиждень нашого Ліцею

Навчальний тиждень в Ліцеї №17 розпочався виконанням Гімну України і відкриттям Фестивалю предметів природничо-математичного циклу “Львів і львів’яни”.
Учні мали можливість переглянути малюнки і плакати на екологічну тематику, фотовиставку “В об’єктиві наших ліцеїстів рідна природа Львівщини”, виставку творчих робіт – виробів з природного матеріалу учасників екологічного гуртка 6-7 класів.
Учні 8-А класу були учасниками інтегрованого уроку-квесту з географії, історії, художньої культури, який провели вчителі Михайловська В.П., Евсєєва О.С., Успенська О. Л.
Учні 1-10 класів взяли участь в черговому етапі Міжнародного природничого конкурсу “Колосок”, координатор Бєлікова Л.Ф.
Далі наших учнів чекають наступні цікаві події!

Народні традиції, народні свята живуть століттями!

Нардні традиції – код нації
Тож учні 9-11 класів нашого Ліцею презентували інсценізацію Андріївських вечорниць. Лунав дотепний народний гумор, звучали народні пісні. Дівчата провели обряди андріївського ворожіння, хлопці взяли участь в андріївських забавах!
Завершилися вечорниці частуванням усіх гостей варениками, калитою, узваром.
Щиро дякуємо вчителям Терлецький О. М., Дем’яновій Е.В. за ідею свята і яскраву постановку!
Дякуємо учням 9-11 класів за творчість, креативність, артистизм!
Дякуємо батькам учнів за смаколики! Свято вдалося!

На високому рівні продовжується методичний тиждень предметів природничого циклу “Львів і львів’яни”.

Дуже цікаві уроки були проведені нашими вчителями! У 6-А, 6- Б кл. вчитель Хлопась Л.Й. провела урок-квест з біології “Природа рідного краю. Рослини-символи України”. Учні, розв’язували тематичні загадки, виконували творчі завдання, показували інсценізації.
На уроці-досліді з фізики у 8-Бкл. “Екологічні проблеми Львівщини”, який провела Гужва А.Ю., учні на конкретних прикладах шукали можливі шляхи вирішення важливих для всіх нас питань.
На уроці – круглому столі в 11 кл. “Видатні хіміки Львівщини”, вчитель Сняданко Т.М. організувала обговорення результатів екскурсії учнів на кафедру хімії Львівської Політехніки, а ще учні дізналися про внесок львівських вчених у розвиток хімії в Україні.
Дякуємо вчителям за такі креативні, творчі, важливі уроки!

Методичний тиждень предметів природничо-математичного циклу “Львів і львів’яни” триває!

Цікавим, пізнавальним, мотивуючим був урок-подорож у 11 кл. “Стефан Банах – світило Львівської математичної науки”, який провела Александрова Ю.В. Учні підготували змістовні презентації про життя та наукову діяльність вченого, мандрували видатними місцями Львова, де він жив, працював, відпочивав.
Урок-конференція “Розвиток ІТ-компаній Львова”, який провела Сивицька О. В., познайомив учнів 8-А, 8-Б, 9 кл. з найбільш розвинутими галузями в нашому місті, учні застосовували практичні навички, отримані на уроках інформатики. Дякуємо вчителям за цікаві, сучасні, креативні уроки! 
На уроці “Площі в математиці та площі в житті” учні 5 кл. під керівництвом Швирьової Н. С. знайомилися з історичними пам’ятками Львова, обчислювалися їх площу, дізнавалися цікаві факти про наше місто.
А на уроці-екскурсії з природознавства “З любов’ю до рідного краю”, учні 5кл. разом з вчителями Михайловською В.П., Швирьовою Н.С. відвідали музей видатного українського художника І. Труша. 

А в класах початкової школи нашого Ліцею – тематичний тиждень “Львів і львів’яни”

На уроках – віртуальних подорожах, різноманітних інтегрованих уроках: українського читання, математики, предмету “Я досліджую світ” учні дізнавалися нову, дивовижну інформацію про наше улюблене місто, про видатних львів’ян та їх внесок в загальноукраїнську культурну і духовну спадщину!
Дякуємо вчителям за цікаві, інформативні, насичені творчістю уроки!

Свято наближається!

Святковий настрій створює святково оформлений простір, результат спільної творчості учнів, учителів і батьківської спільноти Ліцею.
В класах, коридорах, рекреаціях запанував дух чемності, старанності у навчанні, очікування подарунків від Святого Миколая і Різдвяних див.

А святковий настрій у переддень свята Св. Миколая створили сьогодні учням 1-4 класів ліцею старшокласники, які показали яскраву, веселу виставу “Миколай йде до нас”!

Учасники учнівського хору заспівали чудові пісні, додаючи дійству ще більше величності і святковості. Наші діти були чемними, а тому отримали і ще отримають подарунки від Святого Миколая!

Дякуємо вчителям Дем’яновій Е.В., Тростинській С.В. за творчість, креативність, фантазію у підготовці яскравого свята!

Свято наближається!

Св. Миколай іде до нас! Зустрічайте!
Веселих Свят!

09.12.2021

09.12.2021 року в Ліцеї 17, з дотриманням карантинних заходів, відбулось розширене засідання педагогічної ради

На розширеному засіданні педагогічної ради Ліцею були присутні представники педагогічного колективу, учнівського самоврядування, батьківської громади.

Директор Ліцею, Луньова І. Я., ознайомила присутніх зі змістом представлених на обговорення та затвердження документів: Меморандум про співпрацю педагогів, здобувачів освіти, батьківської громади ліцею, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про критерії, правила, процедури оцінювання здобувачів освіти. Після обговорення, голосування та затвердженя ці, дуже важливі для подальшого активного розвитку нашого Ліцею документи, підписали: від педагогічного колективу – п. Ірина Луньова, від учнівського самоврядування – Богдана Лебєдєва, від батьківської громади – п. Стефанія Тростинська.

Педагогічна рада затвердила Склад координаційної ради Ліцею.

Педагогічна рада визналала виконаним План курсової підготовки педагоггічних працівників у 2021 році та схвалила План курсової підготовки педагогічних працівників на 2022 рік

Також були затверджені зміни до структури навчального року.

З метою удосконалення освітніх та управлінських процесів у Ліцеї протягом січня – травня 2022 року проводитиметься щорічне самооцінювання якості освіти та освітньої діяльності

08.12.2021

У перший тиждень грудня в нашому Ліцеї – традиційна акція «Десь на Сході»

Протягом першого тижня грудня учні та учениці нашого Ліцею проводять акцію «Десь на Сході». Ця акція волонтерської допомоги стала в Ліцеї доброю традиційєю і цього року проводиться вже втретє. Учнівське самоврядування організувало активну участь учнів Ліцею у цій волонтерській активності: були зібрані продукти, предмети особистої гігієни, ліки, канцелярські товари для наших Воїнів, для дітей та цивільного населення зони ООС.

Завершилась щорічна ініціатива учнівського самоврядування нашого Ліцею «Макулатуринг»

Протягом двох тижнів учні та учениці, педпгоги та адміністрація нашого Ліцею впорядковували попередньо зібрані паперові відходи. Кошти, одержані від здачі макулатури, будуть спрямовані на покращення освітнього середовища Ліцею та забезпечення ініціатив учнівського самоврядування. І першою ініціативою буде нагородження переможців у рейтингу Кращих у «Макулатурингу»

06.12.2021

06 грудня – День Збройних Сил України

Відзначення Дня Збройних Сил України розпочалося в Ліцеї 17 з підняття Державного Прапора та виконання Гімну України 

Також учні 10-11 класів зустрілися з учасником АТО, старшим солдатом- кулеметником Любомиром Пелихом. В даний час пан Любомир Пелих є головою громадської організації “Партнерство миру”. Учні уважно слухали розповідь про військові будні та важкі події на Сході України. Саме такі розповіді дають можливість усвідомити, якою ціною дається наш спокій та мирне життя!!!

Весь учнівський, педагогічний колектив ліцею щиро вітає всіх військовослужбовців, ветеранів з Днем Збройних Сил України!!!

Слава Україні! Героям Слава!

Опитування учасників освітнього процесу

З метою діагностування якості організації освітнього процесу, рівня безпеки освітнього середовища, системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, в Ліцеї проводилось опитування учнів / учениць, їхніх батьків / осіб, що їх замінюють. Одержані результати засвідчили достовірну кореляцію відповідей учнів та їх батьків щодо аналогічних запитань.

В анкетуванні здобувачів освіти у Ліцеї взяли участь 65 респондентів, переважно – учнів гімназії; у анкетуванні батьків здобувачів освіти – 144 респонденти, батьків учнів 2-11-х класів, з них найбільше – батьків учнів 7-9-х класів.

За підсумками опитування уянів / учениць Ліцею достовірно можна стверджувати наступне:

Організація роботи Ліцею:

70% респондентів подобається перебування у шкільному середовищі. Не подобається – 9% опитаних учнів. Понад 80% відчувають себе у шкільному середовищі комфортно.

Понад 90% задовольняє укладений розклад навчальних занять. Серед аспектів, які є невідповідними у розкладі занять, вказаувались “зарано починаються заняття, далеко живу і не встигаю до 1-го уроку”, “забагато важких уроків”, “мало фізкультури”, “забагато фізкультури”.

Респонденти як відмінними і добрими оцінюють облаштування та утримання шкільної території, чистоту у навчальних кабінетах, чистоту та утримання їдальні та спортивного залу. Засторогу викликає чистота туалетних кімнат: 20% респондентів вважають її недостатньою.

Близько 70% респондентів харчуються у шкільній їдальні. Зауваження до харчування, яке пропонує шкільна їдальня, має 12% респондентів. Серед зауважень – малий асортимент буфетної продукції та строгий графік харчування для різних класів.

Безпека освітнього середовища

80% респондентів стверджують, що вчителі та керівництво школи регулярно інформують їх щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.

Респонденти стверджують, що під час практичних занять та уроків, на їхню думку, недостатньо часто використовується лабораторне обладнання та можливості інтернету. Набагато частіше вони констатують використання мультимедійного обладнання, комп’ютерної техніки, і вважають достатньою візуалізацію корисної навчальної інформації під час заняття.

Понад 62% респондентів почуваються у безпеці, перебуваючи в освітньому середовищі. Респонденти достатньо проінформовані про булінг та інші форми насильства, джерелом такої інформації вказують класних керівників, вчителів, психолого-педагогічний супровід, рекомендовані джерела інтернету.

Близько 60% не відчували на собі проявів булінгу чи інших форм насильства. Близько 30% зазначили, що по відношенню до них були поодинокі прояви агресії або кепкування. 6% стверджують, що часто відчували таку агресію та кепкування щодо себе.

Серед джерел негативного психологічного впливу респонденти вказали однокласників та інших учнів (50%), учителів (25%), інших працівників (близько 8%), керівництво закладу (близько 6%).

Учні, які вважали себе постраждалими від психічного насильства, звертались за допомогою у першу чергу до класних керівників, працівників закладу (близько 40%) та інших осіб. Проте 20% ні до кого не звертались.

Респонденти відзначили, що у 75% випадків звернення допомогло вирішити проблему.

Респонденти у понад 90% випадків відзначили, що керівництво закладу доступне та відкрите до спілкування, а 70% зазначили, що їхні звернення були розглянуті. Близько 80% зазначили, що у закладі розроблені і оприлюднені правила поведінки, і що вони намагаються їх дотримуватись.

Понад 86% респондентів стверджують, що їхні права у закладі дотримуються, Як окремі випадки були наведені зневажливе ставлення через зміну у зовнішності з боку окремих працівників, заборону користуватись мобільним телефоном. Були висловлені персоналізовані зауваження до окремого вчителя, що буде предметом додаткового розгляду.

Понад 80% респондентів одержують інформацію щодо того, як безпечно користуватися інтернетом.

Переважна більшість респондентів стверджують, що вчителі їх підтримують, вірять у їх успіхи, поважають та допомагають, якщо виникає така потреба.

Система оцінювання навчальних досягнень та Академічна доброчесність

85% респондентів стверджують, що отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень. Ще 9% додатково стверджують, що отримують таку інформацію при зверненні до вчителя.

Близько 90% респондентів ствердили, що вчителі справедливо оцінюють їхні навчальні досягнення. При цьому 9% стверджують, що їхні навчальні досягнення оцінюють несправедливо у більшості випадків.

Близько 50% респондентів стверджують, що вчителі ще до початку оцінювання пояснюють та аргументують сам порядок оцінювання. Ще 40% стверджують, що вчителі це роблять у переважній більшості випадків. 

Одночасно постійно здійснюють самооцінювання своєї  роботи під час занять лише 17% респондентів, 45% роблять це часто, іще 37% – зрідка. Це засвідчує потребу вдосконалення та послідовного запровадження системи самооцінювання учнів під час урочної діяльності вчителя.

Респонденти засвідчують, що у переважній більшості випадків вчителі достатньо аргументують виставлені оцінки, здійснюють аналіз допущених помилок, вказують на шляхи покращення результатів та вдало заохочують до подальшого навчання.

Близько 40% респондентів стверджують, що їхня думка вислуховується, враховується вчителями під час уроків у повній мірі, ще понад 40% – що враховується з окремих предметів. І лише 15% вважають, що вчителі нав’язують свою думку як єдино правильну.

Понад 60% респондентів стверджують, що відповідально ставляться до процесу навчання і усвідомлюють важливість академічної доброчесності. Одночасно 21% вважає, що освітній процес у закладі не сприяє відповідальному ставленню до навчання.

32% респондентів констатують, що бесіди про дотримання академічної доброчесності у закладі проводяться регулярно. Додатково 40% стверджують, що проводяться, але не регулярно.

Позаурочні заходи

Відповідаючи на питання щодо участі у класних, загальношкільних, загальноміських заходах, учні проявляють тенденцію, яка визначає певну активну частину шкільної молоді, яка бере участь у ініціативах  усіх рівнів та засвідчує, що є значна частина учнів, яка є менш активною у цьому відношенні. Найменшу активність учні і учениці закладу проявляють у заходах на рівні громади району, міста, найбільшу – у заходах на рівні класу. Це підтверджує відповідь на наступне запитання, за якою близько 70% респондентів брали участь у подібних заходах за власною ініціативою та ініціативою однокласників, і лише 18% – з ініціативи класного керівника.

Найбільш яскравими і пізнавальними позаурочними заходами учні вважають екскурсії (понад 81%), відвідування театрів, музеїв, виставок (понад 55%), спортивні свята (понад 40%).

Інформацію про діяльність Ліцею та події, які в ьому відбуваються, учні отримують в першу чергу від класних керівників (понад 86%), зі сайту школи та соціальних мереж (сукупно близько 35%), інформаційних стендів (понад 26%).

Бібліотека Переважна більшість респондентів не розглядають шкільну бібліотеку як осередок для самопідготовки, консультацій, проектної роботи тощо, і відвідують її тільки для отримання необхідної літератури та підручників (близько 50%). Біля 32% респондентів констатують, що вони взагалі не користуються шкільною бібліотекою.

На завершення переважна більшість учнів / учениць – респондентів опитування констатувала, що всі найважливіші питання були задані і можливість дати на них відповідь була надана. Кілька додаткових зауважень, які були зазначені в анкеті, можна вважати конструктивними і такими, що можуть дати поштовх до подальшого розвитку Ліцею.

Результати, одержані при опитуванні батьків учнів, засвідчили достовірну кореляцію відповідей щодо аналогічних запитань

За підсумками опитування батьків / осіб що їх замінюють учнів Ліцею достовірно можна стверджувати наступне:

Організація освітнього процесу та освітнього середовища

Близько 80% респондентів стверджують, що дитина не має жодних проблем з відвідуванням закладу, з них понад 10% стверджують, що дитина іде на навчання із задоволенням та радістю, понад 42% – охоче, понад 26% – без особливих емоцій. Серед респондентів, які стверджують, що дитина не має великого бажання іти до школи, 15% респондентів відносять це до взаємин з однокласниками, але 10% вважають причиною упереджене ставлення з боку вчителів.

Понад 86% респондентів стверджують, що вони спілкуються з керівництвом закладу і досягають взаєморозуміння щодо поставлених питань, і лише 3,5% стверджують, що це їм не вдається зробити.

Респонденти вважають дуже добрим облаштування території закладу, облаштування навчальних кабінетів, менш вдалим – облаштування вестибюлів та рекреації, мають деякі застереження до чистоти та облаштування туалетних кімнат і їдальні.

Переважна більшість респондентів стверджують, що їх діти харчуються в їдальні закладу, з них понад 55% харчуються регулярно. Близько 15% не харчуються у їдальні закладу.

З респондентів, діти яких харчуються в їдальні закладу, понад 63% повністю або переважно задоволені якістю харчування, не задоволені – 9%. Респонденти, які стверджують про незадовільне харчування у їдальні, переважно не задоволені асортиментом буфету (понад 47%), режимом харчування (розкладом харчування різних класів) – понад 27%.

Оцінювання навчальних досягнень

Понад 93% респондентів стверджують, що вчителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їх дітей, і лише менше ніж 7% стверджують, що справедливо навчальні досягнення дітей оцінюють іноді.

Близько 78% респондентів вважають, що вони отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів у достатньому об’ємі.

Близько 90% респондентів мають зворотній зв’язок з педагогами щодо навчання їхніх дітей. У загальному задоволені організацією освітнього процесу близько 83% респондентів.

У розв’язанні проблемних ситуацій з їхніми дітьми респонденти найчастіше розраховують на допомогу класного керівника (понад 94%), адміністрації (близько 20%), психолого-педагогічного супроводу (близько 34 %), інших батьків (19%), органів управління освітою (менше 3%).

Безпечне освітнє середовище

Респонденти у більшості своїй вважають, що робота, направлена на зниження рівня дискримінації, попередження та зниження рівня насилля , щодо безпеки в інтернеті, попередження кібербулінгу в закладі проводиться (20%). Разом з тим, близько 20% респондентів не мали інформації, що така робота проводиться.

Близько 63% респондентів не мали приводів звертатись до закладу щодо випадків булінгу, близько 22% вважали вирішення своїх звернень конструктивними, близько 7% вважали це вирішення формальним.

Близько 86% респондентів ознайомлені і приймають правила поведінки у закладі, і лише 11% стверджують, що нічого не знають про правила поведінки у закладі.

Інформацію про діяльність закладу батьки одержують від класного керівника (понад 86%), під час батьківських зборів (близько 67%), із сайту та соціальних мереж (понад 43%).

Близько 83% респондентів вважають, що їхні права, як учасників освітнього процесу, не порушуються і усі питання вирішуються конструктивно, і лише 4 % вважають, що не можуть знайти конструктивного вирішення поставлених питань.

При прийнятті управлінських рішень, на думку респондентів, заклад враховує думку батьків у понад 83% випадків, 30% респондентів вважають, що їх думка враховується завжди.

Близько 60% респондентів стверджують, що їхні звернення до керівництва розглядались вчасно та вживались відповідні заходи реагування, близько 40% ніколи не звертались до керівництва закладу.

Із висловлених побажань батьками учнів закладу найбільш істотними можна вважати побажання розвитку внутрішньої інфраструктури у напрямку її осучаснення, інформатизації та вдосконалення спортивно-оздоровчої бази.

01.12.2021

01 грудня у Ліцеї № 17 була проведена акція “Попереджений. Захищений!” з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІД’ом

Наші Ліцеїсти ознайомились з тематичними плакатами, створеними учнями класів гімназії, які окреслили важливість профілактики ВІЛ-інфекції та толерантного відношення до хворих на СНІД

Учні старших класів Ліцею – члени учнівського самоврядування, виступили перед учнями початкових класів та класів гімназії з інформаційними повідомленнями про небезпеку захворювання на СНІД, про заходи профілактики цього захворювання, про справедливе і толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих  Старшокласники отримали тематичні буклети Центру здоров’я

24.11.2021

22 листопада 2021 року в Ліцеї № 17, у форматі Zoom-конференції, відбулось підсумкове засідання педагогічної ради “Внутрішня система якості освіти: академічна доброчесність, система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти”  

На засіданні були затверджені Положення про академічну доброчесність Ліцею № 17 Львівської міської ради, склад комісії з академічної доброчесності, рішеня про розробку системи оцінювання в Ліцеї № 17 

Педагогічна рада проводилась у два етапи: 17-18.11.2021р. в Ліцеї 17 проводився перший етап педради “Внутрішня система якості освіти: академічна доброчесність, система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти”. Метод “мозкового штурму” дозволив всім учасникам активно обговорити різні аспекти теми та розробити конкретні кроки для подальшої роботи.

22.11.2021р. відбулось підсумкове засіданя, на якому представники освітянських спільнот Ліцею № 17 презентували свої напрацювання і узгодили спільне рішення.

22.11.2021 

Ліцей № 17 Львівської міської ради відновив очне навчання для учнів 5-11-х класів у День Гідності і Свободи

Заходи на відзначення Дня Гідності та Свободи у нашому Ліцеї засвідчили неабиякий патріотизм та  величезне бажання до безпосередньої взаємодії у спільній діяльності наших учнів і вчителів

15.11.2021

З 15 по 19 листопада 2021 року в Ліцеї № 17 Львівської міської ради пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху


Учні нашого Ліцею довели на практиці, що вони – зразок поведінки в умовах дорожнього руху міста!


  • На виконання Заходів тижня безпеки дорожнього руху були проведені уроки в рамках проєкту “Безпечна країна”. Уроки пройшли як в очній формі для 1-4-х класів, так і в онлайн форматі для учнів гімназії та ліцею


З першого дня навчального року учні нашого Ліцею та їх батьки активно долучились до благодійних акцій з порятунку життя 1-річної Вікторії Полюги. У справі порятунку Життя Вікторії є і наш скромний внесок

15.11.2021

З 15 листопада 2021 року у Ліцеї № 17 Львівської міської ради відновлено очне навчання учнів 1-4-х класів

З понеділка, 15 листопада 2021 року, наші початківці, згідно з розкладом уроків, продовжили творче і конструктивне безпосереднє освітнє спілкування!

Понад два роки проводився капітальний ремонт комплексу спортивного залу нашого Ліцею
Вчителі, учні, батьки з нетерпінням чекали завершення всіх необхідних робіт!!! 

Ми щиро дякуємо тим дорослим, які здійснювали і контролювали хід робіт: п. Сенргієві Лєсному, п. Валерію Циганку, п. Ярославові Березці, п. Володимиру Свінчуку, п. Ірині Луньовій! 

Ми дуже старанно готувалися до офіційного відкриття нашого неперенвенршеного спортивного залу!

Ліцей № 17 Львівської міської ради 
з початковою школою і гімназією 

вітає всіх з Новим 2022-м роком і Різдвом Хрвстовим! 

Здоров’я! Особистісного розвитку! Реалізації планів! Успіхів! Досягнень!

Веселих Свят! Безпечних канікул! Гарного відпочинку! 
Успішного ІІ семестру!

3-А вітає вас з Різдвом Христовим! 

1-А  віттає вас з Різдвом Христовим!
 та складає вам і всім вашим родинам найкращі побажання!

3-А вітає вас! 

Веселих Свят і Щасливого Нового Року! 

Завершується 2021-й рік

Цей тиждень напередодні зимових свят насичений не лише навчанням
Учні 4-А, 6-А і 6-Б класів, разом з класними керівниками Кулявець О.М., Шиманською Ю.В., Шумейко В.В., завітали до «Майстерні Санта Клауса» у селі Деревач. І це було цікаво та пізнавально! Діти власноруч розмалювали новорічні ялиночки, поласували какао та смачненькими пряниками, розважалися з веселими гномами та зустрілися з самим Сантою, котрий поспілкувався з кожним з них!
Закінчилась ця чудова екскурсія веселими забавами на свіжому повітрі.
Свято наближається!

Напередодні Різдвяних Свят і Новорічних канікул

нагадуємо учасникам освітнього процесу в нашому Ліцеї про безпеку життєдіяльності, основи розумної поведінки та збереження життя і здоров’я задля успіхів у нашій спільній освітній діяльрості 

Здоров’я і Успіхів! Будьмо безпечні!

20-24.12.2020 

Завершується перший семестр навчального року: 
Ліцей працює, підводить підсумки, готується до Свят

Було дуже цікаво, пізнавально, креативно та святково!

Це був ще один цікавий, нестандартний урок:
Напередодні свят учні 4 – А класу з разом з класним керівником Кулявець О. М. завітали до Львівської дитячої бібліотеки № 10. Працівники закладу радо зустріли гостей, підготувавши низку цікавих заходів.
Пізнавальною та розвиваючою була гра” Твістер”, під час якої учні активно знаходили на картинках пам’ятки архітектури. Потім діти віртуально мандрували вуличками нашого району.
На завершення учні висловлювали побажання щодо прийдешніх свят, тішилися солодкими призами. А Тимур Хамідов порадував всіх прекрасною грою на піаніно!
Дякуємо Кулявець О. М. за чудову мандрівку до Країни Знань!

Дуже цікаво і весело було “поспілкуватися” з розумною технікою!

Учні 8-11 класів нашого Ліцею познайомилися з особливостями програмного забезпечення, роботи та практичного використання деяких моделей коптерів і роботів.
Сподіваємося, що скоро зможемо впровадити робототехніку в освітній процес нашоого Ліцею

Дзвоники Дзвенять! 

Новий Рік наближається 
А наші учні пропонують: 
ЗБЕРЕЖЕМО ЖИТТЯ ЯЛИНЦІ! 

Приєднуйтесь! 

Завершується перший семестр навчального року

Учні нашого Ліцею взяли участь у Всеукраїнських, міських, ліцейських олімпіадах, конкурсах, позашкільних проєктах та ініціативах. Очікувано найуспішніші отримали заслужені нагороди!

Підводяться підсумки, отримуються нагороди та створюються нові плани!
Вітаємо всіх переможців і педагогів! Бажаємо подальших перемог!

“Сонети Шекспіра – це сповнені любові пісні його серця”

Це – тема інтегрованого уроку зарубіжної літератури та англійської мови у 8-Б класі, проведеного вчителями Земцовою С.Р. та Чернецькою О.В. Учні складали біографію поета, використовуючи матеріали відеоролика англійською мовою, знаходили англійські відповідники крилатим висловам Шекспіра, підготували цікаві факти з життя драматурга, розповідали про історію театру “Глобус”, намагалися розкрити загадки Шекспірівських сонетів! Учні мали можливість порівняти дослівний переклад із оригіналом, перекладами Д.Паламарчука, С.Маршака. Завершився урок відеороликом “Поради від В.Шекспіра”

Змінюються часи, століття, але сонети Шекспіра живуть і сьогодні!

Серед численних заходів, які відбуваються в Ліцеї – музичні лекторії для учнів 9-11 класів.

Ця чудова традиція започаткована Успенською О.Л. Тема лекторію цього року – “Перлини світової музики”. Окрім цікавої інформації про композиторів, напрями і стилі в музиці, наші ліцеїсти також мали можливість наживо прослухати видатні музичні твори композиторів різних епох у виконанні учнів 11-А класу Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької Зубенко Є., Петрівської В., Ралик С., Шутко Н., Бервецького Т.

Дякуємо Успенській О. Л. за створену надзвичайну атмосферу свята!

Початкова школа Ліцею № 17 Львівської міської ради оголошує набір дошкільнят
в групу експрес-підготовки до 1 класу навчання 
у 2022-2023 навчальному році

13-17.12.2021

“Львів і львів’яни”
Насичений творчістю, знаннями і співпрацею тиждень нашого Ліцею

Навчальний тиждень в Ліцеї №17 розпочався виконанням Гімну України і відкриттям Фестивалю предметів природничо-математичного циклу “Львів і львів’яни”.
Учні мали можливість переглянути малюнки і плакати на екологічну тематику, фотовиставку “В об’єктиві наших ліцеїстів рідна природа Львівщини”, виставку творчих робіт – виробів з природного матеріалу учасників екологічного гуртка 6-7 класів.
Учні 8-А класу були учасниками інтегрованого уроку-квесту з географії, історії, художньої культури, який провели вчителі Михайловська В.П., Евсєєва О.С., Успенська О. Л.
Учні 1-10 класів взяли участь в черговому етапі Міжнародного природничого конкурсу “Колосок”, координатор Бєлікова Л.Ф.
Далі наших учнів чекають наступні цікаві події!

Народні традиції, народні свята живуть століттями!

Нардні традиції – код нації
Тож учні 9-11 класів нашого Ліцею презентували інсценізацію Андріївських вечорниць. Лунав дотепний народний гумор, звучали народні пісні. Дівчата провели обряди андріївського ворожіння, хлопці взяли участь в андріївських забавах!
Завершилися вечорниці частуванням усіх гостей варениками, калитою, узваром.
Щиро дякуємо вчителям Терлецький О. М., Дем’яновій Е.В. за ідею свята і яскраву постановку!
Дякуємо учням 9-11 класів за творчість, креативність, артистизм!
Дякуємо батькам учнів за смаколики! Свято вдалося!

На високому рівні продовжується методичний тиждень предметів природничого циклу “Львів і львів’яни”.

Дуже цікаві уроки були проведені нашими вчителями! У 6-А, 6- Б кл. вчитель Хлопась Л.Й. провела урок-квест з біології “Природа рідного краю. Рослини-символи України”. Учні, розв’язували тематичні загадки, виконували творчі завдання, показували інсценізації.
На уроці-досліді з фізики у 8-Бкл. “Екологічні проблеми Львівщини”, який провела Гужва А.Ю., учні на конкретних прикладах шукали можливі шляхи вирішення важливих для всіх нас питань.
На уроці – круглому столі в 11 кл. “Видатні хіміки Львівщини”, вчитель Сняданко Т.М. організувала обговорення результатів екскурсії учнів на кафедру хімії Львівської Політехніки, а ще учні дізналися про внесок львівських вчених у розвиток хімії в Україні.
Дякуємо вчителям за такі креативні, творчі, важливі уроки!

Методичний тиждень предметів природничо-математичного циклу “Львів і львів’яни” триває!

Цікавим, пізнавальним, мотивуючим був урок-подорож у 11 кл. “Стефан Банах – світило Львівської математичної науки”, який провела Александрова Ю.В. Учні підготували змістовні презентації про життя та наукову діяльність вченого, мандрували видатними місцями Львова, де він жив, працював, відпочивав.
Урок-конференція “Розвиток ІТ-компаній Львова”, який провела Сивицька О. В., познайомив учнів 8-А, 8-Б, 9 кл. з найбільш розвинутими галузями в нашому місті, учні застосовували практичні навички, отримані на уроках інформатики. Дякуємо вчителям за цікаві, сучасні, креативні уроки! 
На уроці “Площі в математиці та площі в житті” учні 5 кл. під керівництвом Швирьової Н. С. знайомилися з історичними пам’ятками Львова, обчислювалися їх площу, дізнавалися цікаві факти про наше місто.
А на уроці-екскурсії з природознавства “З любов’ю до рідного краю”, учні 5кл. разом з вчителями Михайловською В.П., Швирьовою Н.С. відвідали музей видатного українського художника І. Труша. 

А в класах початкової школи нашого Ліцею – тематичний тиждень “Львів і львів’яни”

На уроках – віртуальних подорожах, різноманітних інтегрованих уроках: українського читання, математики, предмету “Я досліджую світ” учні дізнавалися нову, дивовижну інформацію про наше улюблене місто, про видатних львів’ян та їх внесок в загальноукраїнську культурну і духовну спадщину!
Дякуємо вчителям за цікаві, інформативні, насичені творчістю уроки!

Свято наближається!

Святковий настрій створює святково оформлений простір, результат спільної творчості учнів, учителів і батьківської спільноти Ліцею.
В класах, коридорах, рекреаціях запанував дух чемності, старанності у навчанні, очікування подарунків від Святого Миколая і Різдвяних див.

А святковий настрій у переддень свята Св. Миколая створили сьогодні учням 1-4 класів ліцею старшокласники, які показали яскраву, веселу виставу “Миколай йде до нас”!

Учасники учнівського хору заспівали чудові пісні, додаючи дійству ще більше величності і святковості. Наші діти були чемними, а тому отримали і ще отримають подарунки від Святого Миколая!

Дякуємо вчителям Дем’яновій Е.В., Тростинській С.В. за творчість, креативність, фантазію у підготовці яскравого свята!

Свято наближається!

Св. Миколай іде до нас! Зустрічайте!
Веселих Свят!

09.12.2021

09.12.2021 року в Ліцеї 17, з дотриманням карантинних заходів, відбулось розширене засідання педагогічної ради

На розширеному засіданні педагогічної ради Ліцею були присутні представники педагогічного колективу, учнівського самоврядування, батьківської громади.

Директор Ліцею, Луньова І. Я., ознайомила присутніх зі змістом представлених на обговорення та затвердження документів: Меморандум про співпрацю педагогів, здобувачів освіти, батьківської громади ліцею, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про критерії, правила, процедури оцінювання здобувачів освіти. Після обговорення, голосування та затвердженя ці, дуже важливі для подальшого активного розвитку нашого Ліцею документи, підписали: від педагогічного колективу – п. Ірина Луньова, від учнівського самоврядування – Богдана Лебєдєва, від батьківської громади – п. Стефанія Тростинська.

Педагогічна рада затвердила Склад координаційної ради Ліцею.

Педагогічна рада визналала виконаним План курсової підготовки педагоггічних працівників у 2021 році та схвалила План курсової підготовки педагогічних працівників на 2022 рік

Також були затверджені зміни до структури навчального року.

З метою удосконалення освітніх та управлінських процесів у Ліцеї протягом січня – травня 2022 року проводитиметься щорічне самооцінювання якості освіти та освітньої діяльності

08.12.2021

У перший тиждень грудня в нашому Ліцеї – традиційна акція «Десь на Сході»

Протягом першого тижня грудня учні та учениці нашого Ліцею проводять акцію «Десь на Сході». Ця акція волонтерської допомоги стала в Ліцеї доброю традиційєю і цього року проводиться вже втретє. Учнівське самоврядування організувало активну участь учнів Ліцею у цій волонтерській активності: були зібрані продукти, предмети особистої гігієни, ліки, канцелярські товари для наших Воїнів, для дітей та цивільного населення зони ООС.

Завершилась щорічна ініціатива учнівського самоврядування нашого Ліцею «Макулатуринг»

Протягом двох тижнів учні та учениці, педпгоги та адміністрація нашого Ліцею впорядковували попередньо зібрані паперові відходи. Кошти, одержані від здачі макулатури, будуть спрямовані на покращення освітнього середовища Ліцею та забезпечення ініціатив учнівського самоврядування. І першою ініціативою буде нагородження переможців у рейтингу Кращих у «Макулатурингу»

06.12.2021

06 грудня – День Збройних Сил України

Відзначення Дня Збройних Сил України розпочалося в Ліцеї 17 з підняття Державного Прапора та виконання Гімну України 

Також учні 10-11 класів зустрілися з учасником АТО, старшим солдатом- кулеметником Любомиром Пелихом. В даний час пан Любомир Пелих є головою громадської організації “Партнерство миру”. Учні уважно слухали розповідь про військові будні та важкі події на Сході України. Саме такі розповіді дають можливість усвідомити, якою ціною дається наш спокій та мирне життя!!!

Весь учнівський, педагогічний колектив ліцею щиро вітає всіх військовослужбовців, ветеранів з Днем Збройних Сил України!!!

Слава Україні! Героям Слава!

Опитування учасників освітнього процесу

З метою діагностування якості організації освітнього процесу, рівня безпеки освітнього середовища, системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, в Ліцеї проводилось опитування учнів / учениць, їхніх батьків / осіб, що їх замінюють. Одержані результати засвідчили достовірну кореляцію відповідей учнів та їх батьків щодо аналогічних запитань.

В анкетуванні здобувачів освіти у Ліцеї взяли участь 65 респондентів, переважно – учнів гімназії; у анкетуванні батьків здобувачів освіти – 144 респонденти, батьків учнів 2-11-х класів, з них найбільше – батьків учнів 7-9-х класів.

За підсумками опитування уянів / учениць Ліцею достовірно можна стверджувати наступне:

Організація роботи Ліцею:

70% респондентів подобається перебування у шкільному середовищі. Не подобається – 9% опитаних учнів. Понад 80% відчувають себе у шкільному середовищі комфортно.

Понад 90% задовольняє укладений розклад навчальних занять. Серед аспектів, які є невідповідними у розкладі занять, вказаувались “зарано починаються заняття, далеко живу і не встигаю до 1-го уроку”, “забагато важких уроків”, “мало фізкультури”, “забагато фізкультури”.

Респонденти як відмінними і добрими оцінюють облаштування та утримання шкільної території, чистоту у навчальних кабінетах, чистоту та утримання їдальні та спортивного залу. Засторогу викликає чистота туалетних кімнат: 20% респондентів вважають її недостатньою.

Близько 70% респондентів харчуються у шкільній їдальні. Зауваження до харчування, яке пропонує шкільна їдальня, має 12% респондентів. Серед зауважень – малий асортимент буфетної продукції та строгий графік харчування для різних класів.

Безпека освітнього середовища

80% респондентів стверджують, що вчителі та керівництво школи регулярно інформують їх щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.

Респонденти стверджують, що під час практичних занять та уроків, на їхню думку, недостатньо часто використовується лабораторне обладнання та можливості інтернету. Набагато частіше вони констатують використання мультимедійного обладнання, комп’ютерної техніки, і вважають достатньою візуалізацію корисної навчальної інформації під час заняття.

Понад 62% респондентів почуваються у безпеці, перебуваючи в освітньому середовищі. Респонденти достатньо проінформовані про булінг та інші форми насильства, джерелом такої інформації вказують класних керівників, вчителів, психолого-педагогічний супровід, рекомендовані джерела інтернету.

Близько 60% не відчували на собі проявів булінгу чи інших форм насильства. Близько 30% зазначили, що по відношенню до них були поодинокі прояви агресії або кепкування. 6% стверджують, що часто відчували таку агресію та кепкування щодо себе.

Серед джерел негативного психологічного впливу респонденти вказали однокласників та інших учнів (50%), учителів (25%), інших працівників (близько 8%), керівництво закладу (близько 6%).

Учні, які вважали себе постраждалими від психічного насильства, звертались за допомогою у першу чергу до класних керівників, працівників закладу (близько 40%) та інших осіб. Проте 20% ні до кого не звертались.

Респонденти відзначили, що у 75% випадків звернення допомогло вирішити проблему.

Респонденти у понад 90% випадків відзначили, що керівництво закладу доступне та відкрите до спілкування, а 70% зазначили, що їхні звернення були розглянуті. Близько 80% зазначили, що у закладі розроблені і оприлюднені правила поведінки, і що вони намагаються їх дотримуватись.

Понад 86% респондентів стверджують, що їхні права у закладі дотримуються, Як окремі випадки були наведені зневажливе ставлення через зміну у зовнішності з боку окремих працівників, заборону користуватись мобільним телефоном. Були висловлені персоналізовані зауваження до окремого вчителя, що буде предметом додаткового розгляду.

Понад 80% респондентів одержують інформацію щодо того, як безпечно користуватися інтернетом.

Переважна більшість респондентів стверджують, що вчителі їх підтримують, вірять у їх успіхи, поважають та допомагають, якщо виникає така потреба.

Система оцінювання навчальних досягнень та Академічна доброчесність

85% респондентів стверджують, що отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень. Ще 9% додатково стверджують, що отримують таку інформацію при зверненні до вчителя.

Близько 90% респондентів ствердили, що вчителі справедливо оцінюють їхні навчальні досягнення. При цьому 9% стверджують, що їхні навчальні досягнення оцінюють несправедливо у більшості випадків.

Близько 50% респондентів стверджують, що вчителі ще до початку оцінювання пояснюють та аргументують сам порядок оцінювання. Ще 40% стверджують, що вчителі це роблять у переважній більшості випадків. 

Одночасно постійно здійснюють самооцінювання своєї  роботи під час занять лише 17% респондентів, 45% роблять це часто, іще 37% – зрідка. Це засвідчує потребу вдосконалення та послідовного запровадження системи самооцінювання учнів під час урочної діяльності вчителя.

Респонденти засвідчують, що у переважній більшості випадків вчителі достатньо аргументують виставлені оцінки, здійснюють аналіз допущених помилок, вказують на шляхи покращення результатів та вдало заохочують до подальшого навчання.

Близько 40% респондентів стверджують, що їхня думка вислуховується, враховується вчителями під час уроків у повній мірі, ще понад 40% – що враховується з окремих предметів. І лише 15% вважають, що вчителі нав’язують свою думку як єдино правильну.

Понад 60% респондентів стверджують, що відповідально ставляться до процесу навчання і усвідомлюють важливість академічної доброчесності. Одночасно 21% вважає, що освітній процес у закладі не сприяє відповідальному ставленню до навчання.

32% респондентів констатують, що бесіди про дотримання академічної доброчесності у закладі проводяться регулярно. Додатково 40% стверджують, що проводяться, але не регулярно.

Позаурочні заходи

Відповідаючи на питання щодо участі у класних, загальношкільних, загальноміських заходах, учні проявляють тенденцію, яка визначає певну активну частину шкільної молоді, яка бере участь у ініціативах  усіх рівнів та засвідчує, що є значна частина учнів, яка є менш активною у цьому відношенні. Найменшу активність учні і учениці закладу проявляють у заходах на рівні громади району, міста, найбільшу – у заходах на рівні класу. Це підтверджує відповідь на наступне запитання, за якою близько 70% респондентів брали участь у подібних заходах за власною ініціативою та ініціативою однокласників, і лише 18% – з ініціативи класного керівника.

Найбільш яскравими і пізнавальними позаурочними заходами учні вважають екскурсії (понад 81%), відвідування театрів, музеїв, виставок (понад 55%), спортивні свята (понад 40%).

Інформацію про діяльність Ліцею та події, які в ьому відбуваються, учні отримують в першу чергу від класних керівників (понад 86%), зі сайту школи та соціальних мереж (сукупно близько 35%), інформаційних стендів (понад 26%).

Бібліотека Переважна більшість респондентів не розглядають шкільну бібліотеку як осередок для самопідготовки, консультацій, проектної роботи тощо, і відвідують її тільки для отримання необхідної літератури та підручників (близько 50%). Біля 32% респондентів констатують, що вони взагалі не користуються шкільною бібліотекою.

На завершення переважна більшість учнів / учениць – респондентів опитування констатувала, що всі найважливіші питання були задані і можливість дати на них відповідь була надана. Кілька додаткових зауважень, які були зазначені в анкеті, можна вважати конструктивними і такими, що можуть дати поштовх до подальшого розвитку Ліцею.

Результати, одержані при опитуванні батьків учнів, засвідчили достовірну кореляцію відповідей щодо аналогічних запитань

За підсумками опитування батьків / осіб що їх замінюють учнів Ліцею достовірно можна стверджувати наступне:

Організація освітнього процесу та освітнього середовища

Близько 80% респондентів стверджують, що дитина не має жодних проблем з відвідуванням закладу, з них понад 10% стверджують, що дитина іде на навчання із задоволенням та радістю, понад 42% – охоче, понад 26% – без особливих емоцій. Серед респондентів, які стверджують, що дитина не має великого бажання іти до школи, 15% респондентів відносять це до взаємин з однокласниками, але 10% вважають причиною упереджене ставлення з боку вчителів.

Понад 86% респондентів стверджують, що вони спілкуються з керівництвом закладу і досягають взаєморозуміння щодо поставлених питань, і лише 3,5% стверджують, що це їм не вдається зробити.

Респонденти вважають дуже добрим облаштування території закладу, облаштування навчальних кабінетів, менш вдалим – облаштування вестибюлів та рекреації, мають деякі застереження до чистоти та облаштування туалетних кімнат і їдальні.

Переважна більшість респондентів стверджують, що їх діти харчуються в їдальні закладу, з них понад 55% харчуються регулярно. Близько 15% не харчуються у їдальні закладу.

З респондентів, діти яких харчуються в їдальні закладу, понад 63% повністю або переважно задоволені якістю харчування, не задоволені – 9%. Респонденти, які стверджують про незадовільне харчування у їдальні, переважно не задоволені асортиментом буфету (понад 47%), режимом харчування (розкладом харчування різних класів) – понад 27%.

Оцінювання навчальних досягнень

Понад 93% респондентів стверджують, що вчителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їх дітей, і лише менше ніж 7% стверджують, що справедливо навчальні досягнення дітей оцінюють іноді.

Близько 78% респондентів вважають, що вони отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів у достатньому об’ємі.

Близько 90% респондентів мають зворотній зв’язок з педагогами щодо навчання їхніх дітей. У загальному задоволені організацією освітнього процесу близько 83% респондентів.

У розв’язанні проблемних ситуацій з їхніми дітьми респонденти найчастіше розраховують на допомогу класного керівника (понад 94%), адміністрації (близько 20%), психолого-педагогічного супроводу (близько 34 %), інших батьків (19%), органів управління освітою (менше 3%).

Безпечне освітнє середовище

Респонденти у більшості своїй вважають, що робота, направлена на зниження рівня дискримінації, попередження та зниження рівня насилля , щодо безпеки в інтернеті, попередження кібербулінгу в закладі проводиться (20%). Разом з тим, близько 20% респондентів не мали інформації, що така робота проводиться.

Близько 63% респондентів не мали приводів звертатись до закладу щодо випадків булінгу, близько 22% вважали вирішення своїх звернень конструктивними, близько 7% вважали це вирішення формальним.

Близько 86% респондентів ознайомлені і приймають правила поведінки у закладі, і лише 11% стверджують, що нічого не знають про правила поведінки у закладі.

Інформацію про діяльність закладу батьки одержують від класного керівника (понад 86%), під час батьківських зборів (близько 67%), із сайту та соціальних мереж (понад 43%).

Близько 83% респондентів вважають, що їхні права, як учасників освітнього процесу, не порушуються і усі питання вирішуються конструктивно, і лише 4 % вважають, що не можуть знайти конструктивного вирішення поставлених питань.

При прийнятті управлінських рішень, на думку респондентів, заклад враховує думку батьків у понад 83% випадків, 30% респондентів вважають, що їх думка враховується завжди.

Близько 60% респондентів стверджують, що їхні звернення до керівництва розглядались вчасно та вживались відповідні заходи реагування, близько 40% ніколи не звертались до керівництва закладу.

Із висловлених побажань батьками учнів закладу найбільш істотними можна вважати побажання розвитку внутрішньої інфраструктури у напрямку її осучаснення, інформатизації та вдосконалення спортивно-оздоровчої бази.

01.12.2021

01 грудня у Ліцеї № 17 була проведена акція “Попереджений. Захищений!” з нагоди Міжнародного дня боротьби зі СНІД’ом

Наші Ліцеїсти ознайомились з тематичними плакатами, створеними учнями класів гімназії, які окреслили важливість профілактики ВІЛ-інфекції та толерантного відношення до хворих на СНІД

Учні старших класів Ліцею – члени учнівського самоврядування, виступили перед учнями початкових класів та класів гімназії з інформаційними повідомленнями про небезпеку захворювання на СНІД, про заходи профілактики цього захворювання, про справедливе і толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих  Старшокласники отримали тематичні буклети Центру здоров’я

24.11.2021

22 листопада 2021 року в Ліцеї № 17, у форматі Zoom-конференції, відбулось підсумкове засідання педагогічної ради “Внутрішня система якості освіти: академічна доброчесність, система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти”  

На засіданні були затверджені Положення про академічну доброчесність Ліцею № 17 Львівської міської ради, склад комісії з академічної доброчесності, рішеня про розробку системи оцінювання в Ліцеї № 17 

Педагогічна рада проводилась у два етапи: 17-18.11.2021р. в Ліцеї 17 проводився перший етап педради “Внутрішня система якості освіти: академічна доброчесність, система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти”. Метод “мозкового штурму” дозволив всім учасникам активно обговорити різні аспекти теми та розробити конкретні кроки для подальшої роботи.

22.11.2021р. відбулось підсумкове засіданя, на якому представники освітянських спільнот Ліцею № 17 презентували свої напрацювання і узгодили спільне рішення.

22.11.2021 

Ліцей № 17 Львівської міської ради відновив очне навчання для учнів 5-11-х класів у День Гідності і Свободи

Заходи на відзначення Дня Гідності та Свободи у нашому Ліцеї засвідчили неабиякий патріотизм та  величезне бажання до безпосередньої взаємодії у спільній діяльності наших учнів і вчителів

15.11.2021

З 15 по 19 листопада 2021 року в Ліцеї № 17 Львівської міської ради пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху


Учні нашого Ліцею довели на практиці, що вони – зразок поведінки в умовах дорожнього руху міста!


  • На виконання Заходів тижня безпеки дорожнього руху були проведені уроки в рамках проєкту “Безпечна країна”. Уроки пройшли як в очній формі для 1-4-х класів, так і в онлайн форматі для учнів гімназії та ліцею


З першого дня навчального року учні нашого Ліцею та їх батьки активно долучились до благодійних акцій з порятунку життя 1-річної Вікторії Полюги. У справі порятунку Життя Вікторії є і наш скромний внесок

15.11.2021

З 15 листопада 2021 року у Ліцеї № 17 Львівської міської ради відновлено очне навчання учнів 1-4-х класів

З понеділка, 15 листопада 2021 року, наші початківці, згідно з розкладом уроків, продовжили творче і конструктивне безпосереднє освітнє спілкування!