Результати опитування

Результати онлайн опитування
батьків здобувачів освіти Ліцею № 17 Львівської міської ради
щодо організації та якості харчування в закладі освіти

З метою вивчення думки батьків здобувачів освіти щодо організації та якості харчування у ліцеї з 1 по 6 лютого 2022 року проведено анонімне он-лайн – опитування батьків, в якому їм запропонували висловити свої думки та побажання щодо покращення організації та якості харчування у ліцеї.

В опитуванні взяли участь 100 респондентів, що складає 44,8% від загальної кількості учнів, які охоплені гарячим харчуванням (228) або 33,1% від загальної кількості учнів школи.

На запитання «Якщо Ваша дитина харчується у ліцеї, то наскільки Ви задоволені харчуванням» 60,8% (60) респондентів відповіли, що повністю задоволені харчуванням або  переважно задоволені, 13,4% (13) респондентів відмітили, що не задоволені харчуванням, а 25,8% (25) – вказали, що не можуть визначитися з відповіддю на поставлене питання.

Основними причинами, через які респонденти не задоволені харчуванням у ліцеї, є: не смачні 11,5% (9) та холодні страви 9% (7), одноманітний асортимент страв 38,5% (30) , не відповідність ціни та якості страв 16,7% (13). Також поодинокими респондентами було висловлено незадоволення якістю котлет та відсутністю терміналу для прийняття пластикових карт і серветок.

Серед страв, які викликають найбільше незадоволення учнів виявились страви із риби 52,9%, перші страви 32,9%, страви із м’яса 24,7%.

В цей же самий час саме страви із м’яса  поряд із випічкою найбільше подобаються 49.5%  і  51,6% респондентів. Також 42,1% відповіли, що їм подобаються гарніри і 28,4 % – салати. Серед уподобань є також сирники, млинці, оладки.

На питання «Чи змінилась якість харчування у ліцеї за останній рік» думки батьків поділились приблизно порівну: 44,9% відмічають, що не змінилось, 43,8% бачать покращення якості харчування і лише 11,2% вважають, що ситуація погіршилась.

Серед тих, хто вважає, що якість покращилась в основному відмічають новизну і чистоту посуду 33,3%, покращення роботи персоналу 8,3%.

Респонденти, які вважають, що якість погіршилась скаржаться на подорожчання і зменшення порцій – 11,2%

Як добру і задовільну оцінюють чистоту в їдальні 84,4% батьків і 15,6% як не задовільну. Висловлюються побажання осучаснити обладнання на кухні, оновити меблі в обідній залі, зробити приміщення їдальні яскравішим.

Основні нарікання серед батьків викликають розмір і ціна порції. Лише 32% респондентів готові платити за шкільний обід із першою та другою стравами більше 30 грн. за умови використання якісних продуктів. Інші хотіли б ціну менше 30 грн., а 5,4% менше 25 грн.

Найбільше задоволення викликає робота працівників їдальні, їх стиль спілкування з учнями. 96,8% батьків задоволені або в цілому задоволені обслуговуванням в їдальні, ввічливістю і охайністю працівників.

Однією з пропозицій батьків є встановлення терміналів для оплати з метою контролю за споживанням . 49% батьків хотіли б встановлення терміналу у їдальні, при збереженні можливості розрахуватись готівкою. Майже 60% батьків хотіли б організувати «шведський стіл» у ліцеї. Багатьох турбує відсутність вибору страв та напоїв у їдальні.

Із найпоширеніших пропозицій щодо покращення харчування є:

♦ урізноманітнення напоїв, більше простої води, компотів, вибір чаю солодкий чи ні, гарячий чи ні;
♦ більше вибору гарнірів і салатів;
♦ збільшення раціону фруктами та овочами;
♦ збільшення порцій;
♦ використання продуктів вищого ґатунку;
♦ збільшення  у раціоні сирних та молочних продуктів;
♦ організація в закладі мультипрофільного харчування;
♦ виділення коштів на капітальний ремонт харчоблоку та їдальні.